Latająca deska surfingowa

Chciałbyś surfować, ale boisz się wody? Jetfoiler to urządzenie właśnie dla ciebie. Deska unosi się nad falami, dzięki czemu nie zmoczysz sobie nawet grzywki.

2.jpg


W SKRÓCIE:

Jetfoiler to deska surfingowa, do której doczepiono silnik elektryczny i hydropłat pozwalający, aby urządzenie unosiło się nieco nad powierzchnią wody. Ma on służyć do treningu początkujących surferów.

PEŁNA WERSJA:
Jetfoiler to bardzo prosty wynalazek dla miłośników surfingu, którzy nie potrafią utrzymać się na desce dłużej niż pół minuty. Jest to twór Dona Montague, wynalazcy zapewniającego, że jest on pierwszy i jedyny w swoim rodzaju. Ma służyć do treningów nowych adeptów sportu wodnego i pozwolić im ćwiczyć utrzymywanie równowagi.

Do zwyczajnej deski surfingowej doczepiony jest moduł silnika elektrycznego i hydropłat, dzięki czemu wynalazek unosi się nieco ponad powierzchnią wody. Żeby sunąć po falach nie trzeba się wysilać i machać rękoma na lewo i prawo, a wystarczy na nim stanąć i pozwolić, aby motor zrobił wszystko za nas, a my będziemy mogli w wielkim stylu przepłynąć cały Bałtyk.

Urządzeniu można wydawać polecenia za sprawą pilota trzymanego w dłoni i pozwalającego na zmianę prędkości i kierunku. Najbardziej imponująca jest jednak funkcja rejsowa. Kiedy się ją włączy, należy spokojnie położyć się na desce i podziwiać piękne widoki. Nie podano jednak jak daleko można odpłynąć od brzegu na jednym ładowaniu silnika, a co gorsza, producent nie poinformował również o cenie, ani kiedy produkt trafi do sprzedaży. Mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej, bo jak na razie surfujemy jedynie po sieci.

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:http://www.jetfoiler.com/ Wtorek 25.04.2017