W Mszczonowie wystartowała budowa największego aquaparku w Europie

Ma być gotowy już w 2019 roku. Później dookoła niego powstaną hotele, centra konferencyjne i handlowe oraz apartamentowce. Suntago Wodny Świat powstanie w Mszczonowie, 60 kilometrów od Warszawy.
mszczonow-aquapark.jpg

O pomyśle na Park of Poland, czyli największego kompleksu wypoczynkowego w Europie pisaliśmy już trzy lata temu. W międzyczasie trochę o projekcie przycichło, a wiele osób wrzuciło tego newsa do szufladki, gdzie leży park rozrywki Michaela Jacksona w Polsce.

Jak podaje inwestor – izraelska firma Global City Holding – prace oficjalnie rozpoczęły się 19 kwietnia. Pierwszym etapem projektu Park of Poland będzie budowa największego w Europie aquaparku i kompleksu wypoczynkowego – Suntago Wodny Świat. Obiekt ma zająć 67 000 m2 i będzie w stanie obsłużyć 15 000 osób. Będzie świetnie skomunikowany – 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, między autostradą A2, a drogą ekspresową S8. Jego budowa pochłonie 150 milionów euro, a cała inwestycja w okolicy wyceniana jest na 250 milionów euro. Park wodny, przypominający tropikalną wyspę jeden z inwestorów nazwał „Malediwami pod Warszawą”.Za budowę i zarządzanie obiektem odpowiedzialna będzie firma Unternehmensgruppe WUND, która ma pod swoimi skrzydłami cztery olbrzymi parki wodne. Ten w Mszczonowie ma być największy w Europie. Suntago podzielony będzie na trzy części:
- Saunarium – to liczne sauny tematyczne, gabinety masażu, baseny mineralne, solaria.
- strefa Relaks – basen o powierzchni 1 000 m2 obsadzony dookoła prawdziwymi palmami oraz drugi zbiornik obok o powierzchni 20 000 m2 z otwieranym dachem.
- wodna dżungla Jamango – największy w Europie system zjeżdżalni z najdłuższą 320-metrową tubą, a do tego plac zabaw dla dzieci.

Do tego restauracje, bary, leżaczki. Piwko zapewne w wyznaczonych strefach, nie nad wodą. Park Wodny może być zatem ciekawą alternatywą dla jezior i morza nawet w lecie. A to dlatego, że zapewne będzie obowiązywał bezwzględny zakaz rozstawiania parawanów.


Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: pl.globalcityholdings.com Czwartek 20.04.2017