Nie tylko wygląd. Co sprawia, że jesteśmy atrakcyjni?

Naukowcy sprawdzili, jak cechy charakteru wpływają na postrzeganie wyglądu płci przeciwnej. Wyniki ich badań są naprawdę zaskakujące.
iStock-931117750.jpg

To, czy jesteśmy postrzegani jako atrakcyjni jest wypadkową wielu czynników, a wygląd jest tylko jednym z nich. Dowód? W 2010 roku na Uniwersytecie Ruskin poproszono grupę mężczyzn o ocenę atrakcyjności kobiet na podstawie zdjęć. Niektóre fotografie były pozbawione jakiejkolwiek informacji, inne zaś opatrzone zostały opisami cech charakteru konkretnych kobiet.

Te kobiety, którym przypisano pozytywne cechy były życzliwiej oceniane przez mężczyzn, którzy byli skłonni przymykać oczy na np. ich nadwagę. Natomiast kobieta określona przez autorów badania jako niesympatyczna, uzyskiwała niższe oceny. 
W ocenie atrakcyjności dla mężczyzn istotny jest również uśmiech, który z psychologicznego punktu widzenia jest zaproszeniem do nawiązania kontaktu.

Uśmiech w oczach mężczyzny jest cechą, która automatycznie kojarzy się z kobietą. Ten mechanizm działa jednak w dwie strony – mężczyzna wydaje się atrakcyjny, jeśli potrafi rozbawić kobietę. Chociażby dlatego, że dowcipni ludzie są po prostu bardziej inteligentni.

Co ciekawe, kobiety cenią też delikatny dotyk. Jeśli prosisz kobietę do tańca, to podaj jej rękę albo delikatnie dotknij jej dłoni – zmniejszasz ryzyko odmowy o ponad 35%. Ale uważaj z tym dotykaniem, bo rośnie również prawdopodobieństwo dostania w mordę.

ZOBACZ TAKŻE: JEDEN SZCZEGÓŁ ZDRADZI, CZY JEJ SIĘ PODOBASZ

Obecność zwierząt w naszym otoczeniu znacząco wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez płeć przeciwną. Prędzej jednak zdobędziesz kobietę spacerując z labradorem aniżeli z pitbullem, ponieważ zwierzak powinien wskazywać na łagodne cechy twojego charakteru. Dlatego świetnym pomysłem jest umieszczenie zdjęcia z psem w serwisie randkowym. To zawsze jest +10 do zajebistości.

Męski głos powinien być oczywiście niski i posiadać ciepłą barwę. Natomiast kobiety uważane za atrakcyjne mają wysokie i miękkie głosy, które podświadomie są łączone z drobną budową ciała.

Jeśli jesteś łysy, to nie masz zbyt wielkiego wyboru i niewiele zmienisz w tej kwestii, natomiast nosząc długie włosy musisz mieć świadomość tego, że dla kobiety o konserwatywnych poglądach nie będziesz atrakcyjny.

W efekcie wszystko sprowadza się do wzajemnej atrakcyjności, która opiera się nie tylko na wyglądzie, ale także na zestawie cech, które świadczą o tym jakimi jesteśmy ludźmi. Choć przeciwko pięknym kobietom nic nie mamy. ZOBACZ TAKŻE: ILE KOSZTUJE MĘSKA PROSTYTUTKA?
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 16.12.2019