Jak mieć lepszy seks w związku?

39 000 heteroseksualnych osób żyjących w związkach małżeńskich lub kohabitacyjnych od co najmniej trzech lat, odpowiedziało na pytanie zadane powyżej. Owszem, możesz mieć inne preferencje, ale wyniki badań warto potraktować jak wskazówki, jeśli nie pamiętacie kiedy ostatni raz szczytowaliście. Gdy byliście razem w jednym pomieszczeniu. I gdy żadne z Was w tym czasie nie spało...
jak-miec-lepszy-seks.jpg

ABRA SEKSABRA
Wniosków jest kilka, ale jest jeden magiczny zwrot, który nakręcał partnerkę lub partnera i sprawiał, że doznania były mocniejsze. Wypowiedziane podczas zbliżenia słowa ”kocham Cię” powodowały bardziej intensywne przeżycia w trakcie seksu. To potwierdza wszelkie teorie, że stosunek zaczyna się w głowie, a nie w dolnych partiach ciała. Odpowiednia stymulacja mentalna może zastąpić grę wstępną, rozwiązać problemy dysfunkcji erekcji (nie te o podłożu fizjologicznym) lub zapewnić najwyższe loty dwojgu napalonych osób.

PÓŁ ROKU W ROZKROKU
Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Chapmana przepytali pokaźną grupę i zebrali wnioski z ankiet, by podpowiedzieć nam, co możemy poprawić, a co pielęgnować, by ogień w łóżku zapłonął również w każdej części domu. I poza nim.

A jest o co walczyć. 83% badanych uważa seks w pierwszym półroczu związku za satysfakcjonujący. Po tym czasie jedynie 43% mężczyzn i 55% kobiet nie zmienia zdania. Różnicy nie widzi odpowiednio 16% i 18% ankietowanych, a niezadowoleni stanowią 41% i 27% ochotników.  

JAK MIEĆ LEPSZY SEKS:
- mówienie o miłości podczas zbliżenie stymuluje mocniej niż gra wstępna lub seksowna bielizna - 75% zadowolonych z pożycia mężczyzn i 74% kobiet używa w łóżku zwrotu „kocham Cię”,
- im sprawniejsza komunikacja podczas seksu, tym większa z niego satysfakcja,
- chwalenie partnera za wyczyny w łóżku lub wyrażanie zachcianek związanych z seksem,
- rozmawianie o seksie tego samego dnia wcześniej przez telefon lub maila,
- wspólne śmianie się z czegoś, co wydarzyło się w łóżku,

KAŻDY MA SWOJE PRIORYTETY
Owszem, powyższe rzeczy mogą być dla Ciebie nie do wykonania, ale to drobne zmiany, które nie dość, że mogą podreperować Twoje relacje, to dadzą Ci zysk w postaci lepszych doznań w łóżku. Oczywiście jeśli Twoim priorytetem jest związek. W przeciwnym razie poczytaj nasze teksty o przygodnym seksie. W każdym przypadku trafiłeś w dobre miejsce.

Aha, związek kohabitacyjny, to inaczej konkubinat, czyli funkcjonowanie „na kocią łapę”. Tak, można ustawić taki status na Facebooku.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 11.02.2016