Dlaczego Polacy nie chcą uprawiać seksu?

Przepracowanie, przemęczenie i zaburzenia psychiczne. Oto główne powody, dla których Polacy stracili zainteresowanie seksem. Wyniki badań są niepokojące.
seks.jpg

9 lipca 2017 roku zakończył się I Festiwal Michaliny Wisłockiej, w ramach którego odbyła się X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym. Prowadzący wydarzenie prof. Zbigniew Izdebski zaprezentował wyniki sondażu, z którego wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco spadło zainteresowanie seksem wśród Polaków. W dyskusji na ten temat wypowiadali się doktorzy i eksperci.

Z badania przeprowadzonego przez IQS na grupie 2 500 Polaków powyżej 18 roku życia w grudniu 2016 roku i styczniu 2017 roku wynika, że znacząco spadła aktywność seksualna mieszkańców naszego kraju w porównaniu do 1997 roku. Według sondażu w 2016 roku stosunek uprawiało 76% ankietowanych, natomiast dekadę temu było to 86%.

57% badanych Polek i 42% mężczyzn z naszego kraju wskazało na długotrwały spadek zainteresowania seksem. U panów pojawiał się on najczęściej w 46 roku życia, a u pań zaraz po czterdziestce.

Najczęściej wskazywane powody spadku zainteresowania seksem u mężczyzn:
Kłopoty z erekcją - 39%
Przepracowanie i przemęczenie - 34%

Najczęściej wskazywane powody spadku zainteresowania seksem u kobiet:
Przepracowanie i przemęczenie - 29%
Zły stan zdrowia - 20%
Trudności w związku - 23%

Jeden z uczestników dyskusji prof. Bohdan Wasilewski tłumaczył, że spory spadek zainteresowania seksem spowodowany jest również tym, że co czwarty Polak odczuwa zaburzenia psychiczne. Utrata pożądania jest według niego reakcją obronną organizmu.

A jeśli problemy zdrowotne są powodem, dla którego nie chcesz uprawiać seksu, zobacz galerię pielęgniarki mogącej wyleczyć cię z każdej dolegliwości:
Dodał(a): Paweł Zieleń Poniedziałek 10.07.2017