Czerwony przyciąga kobiety

Najnowsze badania potwierdzają, że kolor czerwony może pomóc Ci w łóżkowych podbojach. Poczuj się jak władca kobiecych serc i przywdziej krwistą szatę!
czerwony-seks.jpg

Kolory wpływają na nas, choć czasem sami o tym nie wiemy. Zielony uspokaja, niebieski inspiruje, a czerwony pobudza apetyt. Wiedzą o tym eksperci od reklamy i marketingu, serwując nam odpowiednio pokolorowane komunikaty.

Najnowsze badanie psychologów z Uniwersytetu Wuhan z Chin dowodzi, że czerwony pobudza również apetyt na seks i jest idealny w kwestiach uwodzenia i kuszenia. Niby oczywiste, bo kobieta w czerwonej bieliźnie wydaje się zawsze piekielnie seksowna, ale tym razem chodzi o ubiór facetów.

Naukowcy z Uniwersytetu w Rochester w swoim badaniu tłumaczą to tym, że faceci w czerwieni kojarzą się kobietom z władzą, majętnością i wyższym statusem społecznym. Psycholog Andrew Elliot z tej placówki dodaje, że właśnie te przymioty odcieni krwistych powodują u kobiet większe pożądanie wobec facetów odzianych w te barwy.


Tłumaczy nam to historia. Od zawsze symbole władzy miały zabarwienie czerwone – szaty, berło, korona czy rubiny.

Jednak uważaj – osoby o przesadnej ilości czerwonej garderoby odbierane są jako agresywne. Unikaj także odcieni, jakie lubi obiekt kuszenia. Kobiety nie lubią, jeśli ktoś kopiuje ich strój – tyczy się to również facetów.

Dodał(a): daktor Wtorek 26.08.2014