Czego żałujemy w seksie

Czego w temacie seksu żałują kobiety, a czego faceci? Naukowcy przeprowadzili badania i podali wyniki. Zobacz, czy na liście trzech największych błędów dla każdej płci jest i Twój łóżkowy koszmar.
wstydliwy-sex.jpg

Badanie przeprowadzili naukowcy z University of Texas w Austin i opublikowali je w 2011 roku w Archives of Sexual Behavior. Pierwszy etap eksperymentu objął grupę 200 osób, drugi – 395, a trzeci – 24 230.

Czego żałują kobiety:
1. Utrata dziewictwa z niewłaściwym partnerem – 24% badanych
2. Zdrada poprzedniego lub obecnego faceta – 23%
3. Za szybkie przejście „do rzeczy” – 20%

Wyrzuty sumienia najprawdopodobniej powodowane jest tym, że kobiety mają genetycznie zakodowaną potrzebę przedłużania gatunku z jak najlepszym możliwym samcem.

Czego żałują faceci:
1. Niewykorzystanie potencjalnej sytuacji seksualnej – 27%
2. Zbyt mała śmiałość seksualna w młodości – 23%
3. Zbyt mała otwartość seksualna podczas bycia singlem – 19%

Martie Haselton, pod której przewodnictwem przeprowadzono badania, twierdzi, że mężczyźni akt seksualny kojarzą z przedłużaniem gatunku i stąd może brać się poczucie winy, że nie wykorzystali okazji do reprodukcji.

O dziwo, mało atrakcyjny partner / partnerka nie okazały się zbyt dużą rysą na honorze - 17% kobiet żałuje seksu z brzydkim kochankiem. Faceci nie są aż tak wybredni i tylko 10% badanych wstydziła się tego.

Ponad połowa ankietowanych obu płci – po równo 56% kobiet i mężczyzn przyznaje się do przygodnego seksu, ale to panie bardziej się go wstydzą. Ale ten wyrzut sumienia nie znalazł się nawet w pierwszej czwórce odpowiedzi.

Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 30.03.2015