Moto

Wtorek 07.01.2014, night driver

Ruszył Rajd Dakar

W niedzielę, 5 stycznia w argentyńskim Rosario rozpoczął się 36 Rajdu Dakar. W rywalizacji z najlepszymi podczas najsłynniejszego rajdu świata zmierzy się Adam Małysz, pilotowany przez Rafała Martona

Małysz na Rajdzie Dakar
Nasze konto na twitterze

To trzeci Dakar Adama Małysza od początku kariery kierowcy rajdowego. Od debiutu, w którym zajął 38. miejsce, minęły dwa lata. Rok później odniósł spektakularny sukces plasując się na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Od początku w zespole z Rafałem Martonem, który już dziesięć razy stanął na starcie rajdu Dakar, w tym na 14. pozycji. W tym roku zespół Małysz/Marton jedzie z numerem 322.

Start 36. edycji jednej z najbardziej nieprzewidywalnych imprez sportowych świata odbył się  w niedzielę, 5 stycznia, w argentyńskim Rosario. Trasa na rok 2014 została zmodyfikowana – odcinki specjalne będą dłuższe, a trasy dojazdowe skrócone. Organizatorzy zapewniają, że trasa będzie jeszcze bardziej wymagająca niż wcześniej.

Na starcie kierowcy obiorą kierunek zachód, aby następnie kierować się na północ kontynentu. Przed nimi kaniony i piaszczyste doliny. W sumie  przemierzą aż 9374 km, w tym 5522 km Odcinków Specjalnych. Rajd zakończy się 18. Stycznia w Valparasio, w Chile. Na starcie stanęło aż 431 załóg. Wśród nich 174 motocykle, 40 quadów, 147 samochodów oraz 70 ciężarówek.

Oprócz Małysza w Rajdzie Dakar jadą min: Krzysztof Hołowczyc, Jakub Przygoński i Rafał Sonik. Czy któryś z naszych stanie na podium imprezy? Przekonamy się za dwa tygodnie.