Modelka po zmianie płci chce zostać aniołkiem Victoria’s Secret

Taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca odkąd istnieje Victoria’s Secret. Transpłciowa, ciemnoskóra modelka Leyna Bloom chce zostać aniołkiem marki.

Adriana Lima, Alessandra Ambrosio czy Miranda Kerr – tych pań, jak i wielu innych topowych modelek Victoria’s Secret, zdaje się nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdą z tych kobiet łączy zaś jedno – były ikonami piękna, wpisującymi się w stały kanon promowany przez markę.

Czasy się zmieniały, a rzekomo otwarta na świat Victoria’s Sercret niewiele odchodziła od swoich wyznaczników urody (kobieta musiała być wysoka, szczupła, rasy głównie kaukaskiej). Teraz jednak transpłciowa czarnoskóra modelka Leyna Bloom postanowiła to zmienić i rzucić wyzwanie Victoria’s Secret, i przy okazji przetestować rzeczywistą otwartość marki na inność.Bloom rozpoczęła viralową kampanię internetową, której celem jest zwrócenie na siebie uwagi Victoria’s Secret i, oczywiście, wystąpienie na pokazie brandu. Dziewczyna chce także przetrzeć szlaki dla innych transgenderowych osób, które do tej pory miały zamknięte drzwi do świata modelingu. Przy okazji, wystąpienie na pokazie VS od zawsze było marzenie Leyny.

Przypomnijmy, że inna znana marka ostatnio otworzyła się na osoby po zmianie płci. W Playboyu pojawiła się sesja transpłciowej modelki. Możecie przeczytać o tym TUTAJ.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Czwartek 12.04.2018