Ideał kobiecości w Korei

Jakiś czas temu furorę w sieci robiło wideo pokazujące, jak ideał piękna zmieniał się na przestrzeni stu ostatnich lat. Tym razem mamy analogiczną wersję, ale odnoszącą się do... Korei. Bardzo ciekawe spostrzeżenia

45345646456546.png

Jak powszechnie wiadomo, piękno to kategoria względna. Choć dzisiaj ciężko nam sobie to wyobrazić, faktem jest, że w pewnym okresie historycznym mężczyzn kręciły dobrze odżywione i wręcz grube kobiety, zaś w innym czasie na topie znowu była chłopięca sylwetka i mały biust. Kanony urody różnią się także w zależności od regionu i obecnej tam kultury. Jak pokazuje poniższy filmik, bardzo interesująco sprawa wygląda np. w... Korei.

Jakiś czas temu furorę w sieci robiło wideo, które idealnie obrazowało, jak na przestrzeni ostatnich stu lat, zmieniały się kanony kobiecego piękna w Ameryce (w naszym kraju można było zaobserwować niemalże identyczne przemiany wizerunku pań). Tymczasem, ekipa charakteryzatorów wzięła się za kolejną modelkę. Tym razem możemy zobaczyć, jak ideał rysował się w Korei.

Ciekawe?Wersja amerykańska:Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Środa 18.03.2015