Aniołki VS 2015: Lais Ribeiro

Gdy miała 17 lat zaszła w ciążę. Po urodzeniu szukała pracy, by się utrzymać. Roznosiła ulotki. Mieszkała na odludziu i nie mówiła po angielsku. Siedem lat później jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i rozchwytywanych modelek.


Samotna nastoletnia matka wykorzystała swoja okazję, ryzykując przy tym sporo. Gdy urodziła syna, rozglądała się za pracą. Koleżanka zasugerowała jej, by zajęła się modelingiem. Jednak lokalne agencje odrzucały ją ze względu na brak typowych brazylijskich kształtów. Roznosiła więc ulotki.

Po wzięciu udziału w krajowym konkursie piękności, otworzyły się przed nią większe możliwości. Stanęła przed dylematem – podążać za karierą aż do Nowego Jorku, nie znając języka angielskiego czy zostać z rodziną, z którą była mocno zżyta. Przekalkulowała wszystko na chłodno i postanowiła zaryzykować, by zapewnić sobie i bliskim lepsze warunki życia.Rok później współpracowała już z takimi markami jak Gucci, Dolce & Gabbana, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Versace. Gdy wróciła dwa lata później na Fashion Week do Brazylii, nie mogła znaleźć czasu dla wszystkich chętnych do jej zatrudnienia, musiała niektórym odmawiać. Od początku kariery wystąpiła na kilku okładkach międzynarodowych wydań magazynu Vogue oraz dopisała do portfolio współpracę z większością największych nazwisk w świecie mody.

To będzie czwarty pokaz Victorias Secret Fashion Show 25-latki z Brazylii. Byłby piąty, ale nieszczęśliwie w 2012 roku podczas prób skręciła kostkę. Zastąpiła ją Behati Prinsloo. Aniołkiem VS jest od tego roku, ale podkreśla, że firma wspierała ja od zawsze. W 2013 roku producenci postanowili wynagrodzić jej nieszczęśliwe zrządzenie losu i Lais otwierała cały pokaz.

Pokaz Victoria’s Secret Fashion Show 2015 odbędzie się 8 listopada w Nowym Jorku. Relację będzie można obejrzeć 8 grudnia w stacji CBS. Podczas eventu wystąpią m.in.: Ellie Goulding, Selena Gomez i The Weekend.Dodał(a): Jan Rzeźnik / fot.: instagram.com/laisribeiro Wtorek 10.11.2015