Złota Piłka - wyniki głosowania

Wszystko jasne. Tak jak pisaliśmy wczoraj Złotą Piłkę otrzymał Cristiano Ronaldo. Z przygniatającą przewagą zostawił w tyle Leo Messiego i Franka Ribery’ego

Nagroda przyznawana jest na podstawie głosów trenerów, kapitanów oraz dziennikarzy krajów zrzeszonych w FIFA. Wiemy już, kto na kogo głosował. Zwycięzca plebiscytu nie oddał głosu na żadnego z finalistów. Portugalczyk wskazywał Radamela Falcao, Garetha Bale’a oraz Mesuta Ozila.  Filar Barcelony- Leo Messi nie znalazł uznania na żadnego z finalistów. Wskazywał Iniestę, Xaviego oraz rodaka Sergio Aguero. Frank Ribery nie miał prawa głosu bowiem nie jest kapitanem trójkolorowych.

belka_zobacz-galerie.jpg

Jakub Błaszczykowski kapitan biało-czerwonych postawił na Cristiano Ronaldo. Tuż za nim widział Lionella Messiego. Na najniższym stopniu podium zaś Roberta Lewandowskiego, za którym jak wszyscy wiemy prywatnie nie przepada.

Selekcjoner Nawałka za najlepszego uznał Lewego! Za nim "ulokował" Edena Hazarda i Messiego. Trójka Macieja Iwańskiego przedstawia się następująco: Frank Ribery, Cristiano Ronaldo oraz Robert Lewandowski.

Co ciekawe na Lewandowski otrzymywał głosy z tak egzotycznych krajów jak: Andora, Kenia, Zimbabwe, Gujana, Fidżi, Azerbejdżan czy Tadżykistan.

Mamy nadzieję, że za rok Złota Piłkę zdobędzie któryś z naszych orłów.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Wtorek 14.01.2014