X, ACE i MESSI – wybierz swój styl gry

Rewolucyjne korki adidas już w sprzedaży! Futbolowa rewolucja, która wystartowała pod koniec maja, zmieniła piłkę nożną. Przekonaliśmy się o tym podczas finału Ligi Mistrzów, gdy o wyniku przesądzili głównie piłkarze grający w nowych korkach adidas.
 Leo Messi adidas
Teraz nadszedł czas, by buty X, ACE i MESSI trafiły do tych, którzy wielkie mecze grają na co dzień, ale niekoniecznie w świetle jupiterów i na największych stadionach świata.

Berlińskie starcie pomiędzy Barceloną, a Juventusem pokazało, że rację miał Pep Guardiola mówiąc o nowych zasadach rządzących dzisiejszym futbolem. Szkoleniowiec Bayernu przekonywał, że każdy trener do zwycięstw potrzebuje dwóch typów piłkarzy - kontrolujących grę jak oraz takich, którzy wygrywają chaosem.

Na potwierdzenie tych słów najważniejsze bramki berlińskiego finału zdobyli dla triumfatorów zawodnicy grający po raz pierwszych w nowych butach. Wynik otworzył Ivan Rakitić debiutujący w korkach ACE15, a na 2:0 podwyższył Luis Suarez mający na stopach X15. Asystę przy tym golu zaliczył Leo Messi, którego po raz pierwszy mogliśmy oglądać w korkach MESSI15.

adidas_but5.jpg

Trzy modele, które debiutowały na murawie w najważniejszym meczu poprzedniego sezonu, od 1 lipca są już dostępne w sprzedaży. Teraz każdy młody piłkarz może wybrać swój model korków dopasowany do jego stylu gry. W zależności od tego, czy na boisku posyłasz precyzyjne podania kolegom z drużyny, czy też jednym przebłyskiem talentu potrafisz zdobyć decydującą bramkę – dla obu tych typów zawodników, adidas stworzył dedykowane piłkarskie buty.

Z jednej strony są bowiem piłkarze, którzy nie podporządkowują się zasadom. To oni wzniecają pożar na boisku. Błysk geniuszu, który podrywa kibiców z krzesełek – oto ich specjalność. Nawet najlepsza obrona, czy precyzyjna taktyka nie jest w stanie ich powstrzymać. Tacy gracze jak Gareth Bale, Luis Suarez, Arjen Robben, Angel di Maria, czy Thomas Mueller są specjalistami w sianiu chaosu. To dla nich adidas stworzył X15.

adidas_bale.jpg

Drugi typ to zawodnicy, którzy urodzili się, by kontrolować wydarzenia na boisku. To oni pociągają za sznurki i regulują tempo gry. Każdy klasowy zespół potrzebuje gracza wyznaczającego kierunek gry. Takiego, który wprowadzi w życie plan nakreślony przez trenera w szatni. To piłkarze pokroju Mesuta Oezila, Bastiana Schweinsteigera, Jamesa Rodrigueza, czy Stevena Gerrarda ustalają porządek na boisku. Dla nich adidas przygotował korki ACE15.

adidas_ozil.jpg
Jest jeden wyjątkowy piłkarz, którego nie da się przypisać do żadnego z dwóch stylów gry. Specjalnie dla Leo Messiego powstał dedykowany model butów. Pozwolą one Argentyńczykowi jeszcze lepiej wykorzystać jego niesamowite umiejętności. Teraz Messi ma nową, jeszcze bardziej niebezpieczną broń. Jeden z najlepszych zawodników wszechczasów zasługuje na buty zaprojektowane specjalnie dla niego.

sprawdź: #BETHEDIFFERENCE


Dodał(a): CKM.PL/fot. mat. prasowe Środa 01.07.2015