Tytuł dla Roberta Lewandowskiego

Lewandowski wyprzedził Bońka! Lewy najbardziej wpływowym człowiekiem polskiego sportu 2015 Robert Lewandowski wygrał w rankingu „Forbesa” i firmy badawczej Pentagon Research na najbardziej wpływowego człowieka polskiego sportu w 2015 roku.
lewandowski.jpg
Pod uwagę wzięto m.in. rozpoznawalność i wizerunek. - Myślę, że kibice docenili naturalność, bo ja niczego w mediach nie udaję. Cieszę się też, że wyprzedziłem prezesa Bońka! – przyznał Lewandowski.

Poza gwiazdą reprezentacji i prezesem PZPN w pierwszej trójce znalazła się Agnieszka Radwańska, jedna z najlepiej zarabiających sportsmenek świata.

Tworząc ranking najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie, „Forbes” i Pentagon Research sprawdził rozpoznawalność, wizerunek i obecność w mediach 160 osób. Sportowców i niesportowców oceniano osobno. Wyniki rozpoznawalności, wizerunku i obecności w mediach zsumowano w jednym kryterium, które stanowiło 50 procent oceny. Pozostałe 50 proc. to rozstrzygnięcia ekspertów, którzy wytypowali listy
50 kandydatur bez podziału na sportowców i niesportowców.

- Prezes PZPN przegrał o centymetry, ale to żadna niespodzianka, że z kolei triumfował Robert Lewandowski. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Boniek zajął drugie miejsce, mimo że nie jest już czynnym zawodnikiem. Wciąż jednak cieszy się ogromną popularnością, a PZPN kompletnie odmienił swój wizerunek za jego kadencji. Oczywiście wyłącznie na plus. Nie chcę słodzić, ale takie są fakty. - Dobrze, że nastąpiła taka zmiana, bo to najpopularniejsza dyscyplina. Nie oszukujmy się, piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie, zdominowała pozostałe, chociaż Polacy często nawet w teoretycznie "nudnych" dyscyplinach odnoszą sukcesy i rozkręcają je na ogromną skalę. Do tego stopnia, że stają się one bardzo popularne, przykładem są skoki narciarskie - przyznał jeden z pomysłodawców rankingu, Adam Pawlukiewicz, Project Manager Pentagon Research.


LISTA DZIESIĘCIU NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH OSÓB POLSKIEGO SPORTU 2015:

1. Robert Lewandowski
2. Zbigniew Boniek
3. Agnieszka Radwańska
4. Marcin Gortat
5. Kamil Stoch
6. Adam Małysz
7. Zygmunt Solorz-Żak
8. Justyna Kowalczyk
9. Czesław Lang
10. Robert Kubica


Dodał(a): CKM.PL/mat. prasowe Czwartek 17.12.2015