Trzy najważniejsze cechy dobrego sportowego zegarka

Dobry zegarek może pomóc w kontrolowaniu wyników, a nawet świetnie wyglądać w zestawieniu z garniturem. Sprawdź, czego nie powinieneś pominąć podczas poszukiwań idealnego zegarka sportowego.

small 31109143_102599210612264_14620669971005440_n.jpg

Stopniowe ustępowanie zimy i pierwsze symptomy wiosny widać już dosłownie gołym okiem. Już teraz więc śmiało możesz ruszyć w plener, aby wytrenować formę na cieplejsze dni. Warto przy tej okazji wyposażyć się w solidny i niezawodny zegarek, który pomoże ci osiągnąć upragiony efekt. Jak wybrać odpowiednie urządzenie, które będzie ci dobrze służyć w każdej sytuacji? Podpowiamy!

Wytrzymałość zegarka – sprawdź najważniejsze parametry

Podczas przeglądania kolejnych modeli sporotowych zegarków zwróć uwagę przede wszystkim na jakość materiału, z którego został wykonany zegarek. Powinien cechować się m.in. wysoką wytrzymałością oraz odpornością na zarysowania. Warto postawić na model z wysokim poziomem wodoszczelności, któremu nie zaszkodzi bieganie w deszczu czy też przypadkowe zamoczenie. Fani pływania powinni postawić na maksymalną wodoszczelność, a w przypadku nurkowania sprawdź też dostosowanie do większych głębokości.

casio_g-shock_mudmaster_2019_pr_6.jpgSportowy czasomierz jest nieustannie narażony na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne np. w wyniku upadku czy też uderzenia. Z myślą o takich niebezpieczeństwach powstały popularne zegarki Casio, które mogą pochwalić się wieloma kolekcjami ze wstrząsoodpornymi modelami. Ponadto firma wypuściła wiele modeli ze zwiększoną wodoszczelnością, dla fanów wspinaczki, a nawet takie wyposażone w nowoczesne funkcje SMART. 

Dodatkowe funkcje – zegarek skrojony na miarę potrzeb

Zegarek dla sportowców ma nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim pomóc w kontroli i poprawianiu wyników. Nowoczesne modele dla biegaczy są wyposażone np. w pulsometr, licznik kroków, GPS, stoper czy licznik spalonych kalorii. Ponadto wiele zegarków i smartwatchów daje możliwość połączenia z aplikacjami na smartfonie.

casio_g-shock_mudmaster_2019_pr_7.jpg

Męski zegarek sportowy do zadań specjalnych powinien jednak mieć znacznie więcej dodatkowych funkcji. Warto wybrać model, który został stworzony z myślą o potrzebach np. fanów wspinaczki czy też nurkowania. W przypadku zegarków przeznaczonych dla wypraw w góry do obowiązkowych elementów należy nie tylko GPS, ale także kompas, barometr, wysokościomierz czy też funkcja ostrzeżeń pogodowych.

Styl zegarka – dopasuj do swoich ubrań i dodatków

Oczywiście nie samym sportem żyje facet. Często jesteśmy zmuszeni do założenia garnituru czy też po prostu ubrań o mniej sportowym charakterze. Pracownicy biurowi nie muszą wcale rezygnować ze sportowych zegarków; wystarczy wybrać model z elegancką bransoletą lub paskiem. I choć być może taki dodatek nie sprawdzi się podczas ekstremalnych zadań, to nadal może mieć wiele cennych funkcji.

Eleganckie zegarki sportowe są zazwyczaj wyposażone w stoper, mogą sprawdzić się też podczas pływania ze względu na wodoszczelność na poziomie minimum 5 ATM. Warto zwrócić uwagę również na to, czy materiał wykonania chroni przed korozją, wysoką temperaturą oraz oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości zegarek sportowy powinien być też odporny na zarysowania.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Niedziela 16.02.2020