Tajniki treningu biegacza

W tym sezonie Adidas oferuje nie jeden, ale dwa rewolucyjne produkty dla biegaczy
buty do biegania


Pierwsza z nich to buty adidas Energy Boost z innowacyjnym systemem amortyzacji oddającym biegaczowi maksimum energii przy każdym kroku. A druga? Jest nią osobisty trener biegowy adidas miCoach SPEED_CELL™. Urządzenie zapamiętuje do ośmiu godzin treningu, zapisując takie parametry, jak czas biegu, dystans, średnie tempo, maksymalną prędkość, a także liczbę sprintów. By zacząć treningi z systemem adidas adas.jpgmiCoach SPEED_CELL™, trzeba zarejestrować  się na stronie www.micoach.com, wybrać  aplikację kompatybilną z systemem miCoach (dla iPoda/iPhone’a) lub pobrać aplikację miCoach Manager (PC/Mac). Dzięki tym programom po biegu prześlesz dane do komputera lub telefonu, a stamtąd – na przykład na Facebooka, by podzielić się wynikami z przyjaciółmi lub znajomymi biegaczami. Co ważne, urządzenie nie wymaga zabierania telefonu na trening, wystarczy umieścić czujnik w specjalnej kieszonce w bucie i można rozpocząć bieganie. Cena adidas miCoach SPEED_CELL™: 169 zł

Jednostki napędowe
Bez względu na dystans, który chcesz przebiec, jedno jest pewne - potrzebujesz dobrych butów. Oto wskazówki, które mogą ci pomóc w wyborze właściwego obuwia

Bez nazwy 1.jpg5 KILOMETRÓW
Dystans dla początkujących. Najlepsze mogą okazać  się lekkie buty treningowe z dobrą amortyzacją. Nasz typ: Puma Faas 500 v2, bardzo lekkie i dobrze amortyzują wstrząsy. Są uniwersalne – przydadzą się i podczas treningów, i podczas biegu na czas.
Cena: 449 zł10 KILOMETRÓW
Bez nazwy 2.jpg
Chcesz zrobić dobry czas na „dziesiątkę”? Sięgnij po odpowiednie buty racingowe!Nasz typ:  Adidas adizero Tempo 5. Szybkie i zwrotne buty z podeszwą wzmocnioną gumą od znanego producenta opon, firmy Continental.
Cena: 550 złBez nazwy 3.jpgPÓŁMARATON

Pierwsze poważne wyzwanie. Długie wybiegania to kluczowy element treningów przed półmaratonem. Nasz typ: Asics Gel Nimbus 14, świetna amortyzacja, dzięki której twoje stawy wytrzymają trudy długich treningów na chodnikach i asfalcie.
Cena: 599 zł
Bez nazwy 4.jpgMARATON

Biegowy ośmiotysięcznik. By przetrwać taki dystans, potrzebujesz obuwia, które zapewni stabilizację stopy i odpowiednią amortyzację. Nasz typ: Asics Gel Kayano 19. Klasyk biegowy, superamortyzacja dzięki wkładkom silikonowym.
Cena: 700 zł


Bez nazwy 5.jpgTRAIL

W lesie czy w górach łatwo o poślizg i kontuzję. Dlatego buty muszą zachowywać większą sztywność. Nasz typ: Brooks Cascadia 8. But z antypoślizgową podeszwą oraz systemem rozpraszania punktów ucisku przy nadepnięciu na ostre krawędzie.
Cena: 449 złBez nazwy 6.jpgDLA INDYWIDUALISTÓW

Nastała moda na „bieganie naturalne”, a to dzięki innowacyjnym butom, które dają wrażenie biegania boso. Nie jest to zabawa dla każdego, ale... Nasz typ: New Balance MO10BK. Lekkie (208 g) buty do biegania po miękkiej nawierzchni.
Cena: 399 złTajemnica szybkości

Te buty firmy Under Armour dodadzą ci mocy z każdym krokiem

Znana amerykańska firma, producent ubrań uwielbianych przez wyczynowych sportowców, tym razem Bez nazwy 8.jpgzaskakuje butami do biegania! Charge RC2 to najbardziej zaawansowany model w ofercie obuwia marki Under Armour. Lekka (226 gramów), oddychająca konstrukcja małą wagę zawdzięcza między innymi niewielkiej warstwie niezwykle elastycznej pianki amortyzującej, dzięki którym buty Charge RC2 dają to, co biegacze lubią najbardziej – szybkość.  Cena: 575 zł

Wilgoć

Rozciągliwy materiał HeatGear umożliwia odprowadzanie potu, zapewniając przy tym odpowiednią wentylację.
Amortyzacja
Umieszczona na całej długości podeszwy pianka MicroG absorbuje wstrząsy i daje mocniejsze odbicie.
Stabilność
Anatomicznie uformowana wkładka 4D Foam zapobiega przemieszczaniu się pięty w czasie biegu.
Sztywność
Poliuretanowa płytka w środkowej części podeszwy rozprasza wstrząsy przy uderzeniu pięty o podłoże.


Dodał(a): CKM Piątek 19.04.2013