Roztrenowany

„Wylewam wiadra potu, biegając i podnosząc ciężary, ale zamiast czuć się lepiej, czuję się gorzej” - pisze Dżekil. Radzimy, jak dojść do siebie po ciężkim treningu.
regeneracjaART.jpg
OCZYŚĆ ORGANIZM!

PIWO BEZ ALKOHOLU
Wysiłek zanieczyszcza krew resztkami intensywnej przemiany materii. Usuń je, pijąc np. 300 ml bezalkoholowego piwa. To pobudzi twoje nerki, które przefiltrują krew. Toksyny wydalisz z moczem.

USUŃ BÓL GŁOWY!

WODA MINERALNA
Trenując, obficie się pocisz. Utrata wody i zagęszczenie krwi prowadzi do zaburzeń krążenia i w efekcie do bólu głowy. Po treningu wypij ok. 1,5 litra wody bogatej w minerały (np. Staropolanki).


ODZYSKAJ WIGOR

UŻYJ DOBRYCH KOSMETYKÓW
By pozbyć się dyskomfortu wywołanego poceniem się podczas ćwiczeń, użyj dobrych kosmetyków: przed treningiem zapobiegającego poceniu i przywracającego witalność antyperspirantu, np. Activblock Classic, po treningu łagodnego szamponu do włosów.

UZUPEŁNIJ ENERGIĘ!
SUTY POSIŁEK
Trenując, wydatkujesz energię. By nie zemdleć z wycieńczenia, zaraz po treningu zjedz posiłek obfity w białka i węglowodany. Hamburger z grillowaną wołowiną, pomidorem i sałatą to idealne danie.

USUŃ BÓLE MIĘŚNI!

CHŁODNA KĄPIEL
Naciągane mięśnie doznają mikrourazów, a czasami i krwiaków śródmięśniowych. To powoduje ból. Chłodna (nie zimna!) kąpiel obkurczy twoje naczynia krwionośne i złagodzi przykre doznania.


Dodał(a): CKM Czwartek 21.06.2012