Powołania do reprezentacji Polski – wiadomo, kiedy Jerzy Brzęczek ogłosi nowy skład

Już na początku września biało-czerwonych czekają dwa mecze pod wodzą nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Kiedy poznamy oficjalny skład Polski na obydwa te spotkania?
akpa20170610_polska_rumunia_mp_7957.jpg

Jerzy Brzęczek w lipcu zastąpił Adama Nawałkę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Teraz czekają go dwa ważne sprawdziany. Pierwszy – 7 września w meczu z Włochami w Bolonii w ramach rozgrywek Ligi Narodów oraz drugi – 11 września w towarzyskim spotkaniu z Irlandią we Wrocławiu.

Czy nowy selekcjoner dokona rewolucji w składzie biało-czerwonych? Tego dowiemy się w poniedziałek 27 sierpnia, kiedy to Brzęczek ogłosi oficjalny skład Polaków na oba wspomniane mecze.

–Selekcjoner chce jeszcze poczekać. Niektóre ligi nie zaczęły na razie rozgrywek, poza tym przełożono mecze drużyn z Genui, a w Sampdorii występują Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki, natomiast w Genoa CFC Krzysztof Piątek. Nikt nas nie pogania. Trener po prostu chce dać sobie więcej czasu i możliwości, dlatego potrzebuje jeszcze kilka dni – powiedział rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Sam Brzęczek przekonuje natomiast, że jego sztab zakończył już przygotowania taktyczne do meczu z Włochami. – Przygotowaliśmy się w oparciu o mecze, w których Włochów prowadził Roberto Mancini. Spodziewamy się, że mogą zmienić się personalia, ale kwestie taktyczne raczej pozostaną te same. Mamy przygotowane analizy i odprawy taktyczne dla zawodników – podkreślił selekcjoner.

Więcej o rozgrywkach Ligi Narodów możecie przeczytać TUTAJ. Polacy w ramach Ligi zagrają jeszcze z Portugalią.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. AKPA Poniedziałek 20.08.2018