Wielki tenis

Mariusz Fyrstenberg, najlepszy polski deblista, udowodni ci, że aby być w formie, wcale nie trzeba rezygnować ze spaghetti, wołowiny ani kiełbasy. Brzmi apetycznie?
tenis

Wydawałoby się, że włoska dieta, czyli spożywanie dużej ilości makaronów i czerwonego mięsa, jest zabójcza dla organizmu. Jednak Mariusz „Frytka” Fyrstenberg, specjalista od gry podwójnej w tenisa, uczestnik deblowego turnieju Masters oraz reprezentant Polski w Pucharze Davisa twierdzi, że jest wprost przeciwnie. Udowadnia, iż system żywieniowy oparty na wołowinie i oliwie z oliwek daje doskonałe efekty przy budowaniu masy mięśniowej oraz treningach zwinności.

ŚNIADANIE
– Poranny posiłek jem 1,5 godz. przed pierwszym treningiem – opowiada Mariusz Fyrstenberg.
– Moje śniadanie jest obfite w węglowodany i białka. Stąd na talerzu znajdują się jajka (sadzone lub na miękko), biały ser, twarożek, miód, kilka parówek (lub wybór kiełbas) oraz ciemne pieczywo.

OBIAD
Tenisiści ponownie siadają do stołu po pierwszym treningu.
– Trochę sobie dogadzamy – żartuje nasz czołowy deblista. – Na stole ląduje czerwone mięso (np. wołowina smażona na oliwie z oliwek) albo drób, spaghetti napoli, do tego bogaty bukiet warzyw (marchewka, kalafior, sałata i pomidor).

PODWIECZOREK
Po drugim treningu, czyli w okolicach osiemnastej, debliści otrzymują niewielki posiłek regeneracyjny. W menu znajdują – jakżeby inaczej – makaron lub sałatkę z tuńczyka z mozarellą.

KOLACJA
– Ostatni posiłek dnia to moment, kiedy oprócz „obowiązkowego” dla tenisistów makaronu albo indyczego udźca mogę sobie pozwolić na małe szaleństwo – śmieje się mistrz. – Jem wtedy moje ulubione dania kuchni japońskiej, czyli sushi, np. maki, albo zupę miso.


TENIS TO NIE WSZYSTKO
Tenis to nie wszystkopowodzenie u płci pięknej może mieć dobrze poukładane w głowie. Zamiast balować do białego rana, „Frytka” zażywa relaksu w sposób, jakiego nie powstydziłby się nawet młody brytyjski arystokrata!
– Wolny czas spędzam głównie na nauce – przyznaje Fyrstenberg. – Oprócz tego dużo czytam i staram się oglądać wartościowe filmy. Regularnie odwiedzam również saunę i salon masażu.
Zapytany o odżywki, które pomagają przetrwać treningowy reżim, Mariusz wymienia wodę z witaminami, proteinowe batony oraz napoje białkowe – wszystkie spod znaku Multipower.

ROZKŁAD DNIA GWIAZDY POLSKIEGO TENISA
7.30 – Pobudka, toaleta poranna
8.30 – Śniadanie
10.00 – 11.00 – Pierwszy trening. Ćwiczenia odbywają się głównie na siłowni i obejmują rower, budowanie mięśni grzbietu i brzucha, pracę nad bicepsem, tricepsem, klatką piersiową oraz rotatorami (mięśniami znajdującymi się dookoła stawu ramiennego).
11.00 – Tenis – ćwiczenia na korcie
13.00 – Obiad i chwila odpoczynku
16.00 – 17.00 – Drugi trening. Obejmuje grę na korcie oraz solidną porcję ćwiczeń rozciągających.
17.30 – Lunch i czas wolny
20.00 – Kolacja
22.00 – Sen

Dodał(a): Hep Wtorek 08.11.2011