Pełne nagranie ze skoku Baumgartnera

W rocznicę skoku człowieka ze stratosfery Red Bull pokazał światu pełne nagranie z niebywałego wyczynu Felixa Baumgartnera
Felix Baumgartner


Dokładnie rok temu człowiek skoczył ze stratosfery. Z 39 km! Pamiętasz jak z zapartym tchem oglądałeś to zmieniające losy świata wydarzenie?

Odważny Austriak, umieszczony w specjalnie ku temu zbudowanej kapsule wzniósł się na wysokość 39 km nad ziemię. Po wyjściu z tego żelastwa stanął na krawędzi. Dosłownie. Popatrzył, stwierdził, że ziemia jest mała i wyskoczył! Po 50 sekundach leciał z prędkością 1357,6 km/h czyli 1,25 Ma! Baumgartner jako pierwszy człowiek w historii przekroczył barierę dźwięku w swobodnym locie!

belka_zobacz-galerie.jpg

W pierwszą rocznicę tego niebywałego wyczynu Red Bull pokazał światu kapitalny film. Nagranie pochodzi z trzech kamer zamocowanych na kombinezonie skoczka. Można na nim śledzić wysokość, prędkość, przeciążenie czy tętno Austriaka.

Podczas misji Red Bull Stratos pobito następujące rekordy:
-
prędkość swobodnego spadania: 1342,8 km/h
- skok spadochronowy z 39 045 metrów
- załogowy lot balonem na wysokość 39 045 metrów

Po misji Felix zapowiedział, że już nigdy z niczego nie skoczy. Przeszedł na emeryturę. Podobno skacze tylko po piwo, którego wreszcie może się spokojnie napić.Dodał(a): Ostatni Mohikanin Wtorek 15.10.2013