Mike Tyson wraca na ring. Zawalczy z inną legendą!

Tego człowieka nikomu przedstawiać nie trzeba. 54-letni „Żelazny Mike” doskonale znany Polakom nie tylko z ringu, ale także reklam energetyków, niebawem znów przywdzieje bokserskie rękawice. Jego przeciwnikiem będzie nie mniej waleczny Roy Jones Jr.

Dalej nie wiemy, kto misiowi urwał ucho, natomiast cały świat wie, kto odgryzł kawałek ucha Evanderowi Holyfieldowi. Mike Tyson jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii dyscypliny.

„Żelazny Mike” jest najmłodszym w historii mistrzem świata wagi ciężkiej. Tytuł zdobył, mając 20 lat. U schyłku kariery błysnął w filmie Kac Vegas czy też reklamach polskiego napoju energetycznego Tiger. Zrobił sobie także dziarę na twarzy, zanim to było modne.

Warto wspomnieć, że Tyson ostatni profesjonalny pojedynek stoczył 15 lat temu. Zmierzył się wtedy z Kevinem McBridem, jednak po przegranej podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Waleczny właściciel tygrysa po latach wraca na ring. Wielu spekulowało, że ten moment musi nadejść, bo pięściarz regularnie publikował na swoim Instagramie nagrania z treningów. W końcu na jego profilu pojawił się filmik z podpisem “I. AM. BACK.” – i już nikt nie ma wątpliwości, że Tyson rzeczywiście stoczy jeszcze jedną walkę.


„Żelazny Mike” wróci na ring 12 września, a jego rywalem w 8-rundowej pokazowej walce będzie Roy Jones Jr. Ma on na koncie czterokrotne mistrzostwo świata w różnych kategoriach wagowych: średniej, superśredniej, półciężkiej i ciężkiej.

Towarzyski pojedynek odbędzie się w Kalifornii, a uświetnią go występy takich gwiazd jak Snoop Dogg, Lil Wayne, Future, The Weeknd, Pitbull czy Marshmello. Fame MMA, może uczyć się, jak robić pojedynki celebrytów z prawdziwego zdarzenia.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Piątek 24.07.2020