Kliczko i Masternak w ringu

Dziś wieczorem wielka bokserska uczta. W ringu swoich rywali zleją Władimir Kliczko oraz nasz wielki talent Mateusz Masternak!

Władimir KliczkoJeśli jesteś fanem dobrego boksu nic, ale to kompletnie nic nie oderwie cię od telewizyjnego szkiełka. Wielkie chłopy, potężna siła, kapitalna technika i krew. To wszystko przetoczy tudzież przeleje się przez moskiewski ring. Będzie się działo!

Tuż przed głównymi bohaterami wieczoru mistrzostwa Europy (EBU) będzie bronił utalentowany Mateusz „Master” Masternak. Rywalem trenującego pod okiem najlepszego polskiego trenera Andrzeja Gmitruka będzie Rosjanin Grigory Drozd dla którego z racji wieku (34 lata) będzie to ostatnia szansa na zdobycie cennego trofeum. Faworytem walki jest Polak, jednak eksperci zgodnie twierdzą, że łatwo miał nie będzie. Rosjanin jest wymagającym rywalem. Dodatkowo jego atutem będą ściany. Masternak jest pewny siebie i zapowiada, że leci do Moskwy jako mistrz i jako mistrz z niej wróci. Drozd na zawodowych ringach stoczył 37 walk. Wygrał 36, jedną zremisował!

Młodszy o osiem lat od Rosjanina Polak to wschodząca gwiazda wagi junior ciężkiej. W ringu stoczył 30 walk. Wszystkie wygrał z czego aż 22 przed czasem.

belka_zobacz-galerie.jpg

Tuż po nich do ringu wejdzie dwóch mistrzów olimpijskich. Najlepszy pięściarz wagi ciężkiej ostatnich lat Władimir Kliczko oraz Rosjanin Aleksander Povietkin. Stawką walki będą aż cztery mistrzowskie pasy. IBF, WBA, WBO oraz IBO. Faworytem jest „Dr Steelhammer” czyli młodszy z braci Kliczko. Dla niego będzie to 64 walka w karierze! Jako zwycięzca schodził z ringu 60 razy. Trzy razy przegrywał. Zawsze przez nokaut ...

Povietkin przed walką z Kliczką rozgrzał się na naszym Andrzeju Wawrzyku, którego szybko i bez problemów znokautował. Dla niego, jak dla każdego innego boksera stającego naprzeciw ukraińskim braciom to walka życia. Jego obóz twierdzi, że pięściarz jest przygotowany i gotowy na to by zdetronizować Kliczkę.

Szczerze? To niemożliwe...

Transmisja z Moskwy w Polsacie Sport.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Piątek 04.10.2013