Jak skakać na latawcu

Naucz się trzech trików w najpopularniejszej zabawie tego lata!
kitesurfing


Możesz spędzić wakacje tak jak większość Polaków — przed telewizorem. Ale możesz też ruszyć nad morze, wskoczyć na deskę, przypiąć się do latawca i zostać kitesurferem! Prawdziwym! Kitesurfing to ekstremalny sport, który jednak może uprawiać... praktycznie każdy. Podstawową technikę fruwania na latawcu z deską opanujesz w kilka dni, ale gdyby było ci mało, poniżej prezentujemy trzy nieco trudniejsze sekwencje. Chciałbyś nauczyć się jeszcze więcej? Odwiedź RedSeaZone, pierwszą polską bazę kajtową w Egipcie (www.redseazone.com). „To jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego sportu” — zapewnia Piotr „Camel” Szlagowski, założyciel bazy i człowiek, który skoki przez nas opisane robił już w przedszkolu na papierowym latawcu w kształcie smoka...

Backloop z nose grabem pełny obrót połączony z chwyceniem deski

Wyskocz na kajcie. W powietrzu zacznij obracać się w prawo. Skieruj wzrok w tym samym kierunku i złap ręką dziób deski. Wciąż trzymając deskę, dokończ obrót do pełnych 360 stopni. Ląduj i pomachaj do zachwyconych tobą dziewczyn na brzegu.

Przełożenie drążka za plecami z głową poniżej nóg

Wybij się nad wodę używając do tego krawędzi swojej deski. Gdy będziesz już wysoko, rozpocznij obrót w lewą stronę. W połowie obrotu puść jedną rękę i złap drążek za plecami. Po przełożeniu całego drążka miękko woduj i odpłyń w siną dal.

S-bend z kiteloopem pełny obrót połączony z obrotem latawca

Przed wybiciem złap drążek obiema rękami z jednego końca. Taki chwyt inicjuje pętlę, czyli obrót latawca o 360 stopni. Po mocnym wybiciu zacznij obracać się w poziomie w lewo. Po obrocie złap drążek po obu stronach, wyląduj i zbieraj oklaski.
Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 18.06.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
King steiga (2012-06-19 08:22:41)
to sie nazywa zabawa Zgłoś naruszenie
Bleu (2012-06-19 07:13:53)
wygrałem karnet na kurs 1ego stopnia, jeszcze miesiąc i przekonam się na własnej skórze jak to jest :) Zgłoś naruszenie
Krad (2012-06-18 20:57:56)
Odjazdowe połączenie zabawy z żywiołami:) Fajna sprawa Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-06-18 13:14:36)
Ciekawie i aktywnie z odrobina adrenaliny , fajny pomysł na wakacyjny urlop Zgłoś naruszenie
Komentarze (4)