Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

W porównaniu z innymi sprzętami jest znacznie bardziej skuteczny, efektywny, bezpieczny i komfortowy w stosowaniu.
depilacja vectus.jpg

Większość osób regularnie pozbywa się owłosienia. Najczęściej stosowanymi metodami jest golenie oraz tradycyjna depilacja. Mają one jednak wiele wad. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową. Najnowocześniejsze metody dają bowiem wiele możliwości. Na przestrzeni lat technologie były stopniowo doskonalone. Dzięki temu dziś korzystać możemy z najbardziej innowacyjnego rozwiązania, jakim jest właśnie laser diodowy Vectus.

Skuteczność depilacji laserowej Vectus w Gdyni

vectus-laser.jpg

Podczas zabiegów laserem Vectus usuwamy aż 95% włosów. Wykonuje się je w seriach około 4 -6 wizyt, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, a laser najlepiej zadziała na włoski znajdujące w pierwszej z trzech. Po roku od ostatniej depilacji pojawić mogą się pojedyncze włosy. Będą to te, które nie znajdowały się właśnie na etapie wzrostu podczas kuracji. To jednak nie problem, ponieważ jeżeli wystąpi taka sytuacja, to wykonać możemy jeden, dodatkowy zabieg.

Warto zwrócić uwagę na technologię fototermolizy selektywnej, dzięki której zabiegi są skuteczniejsze. To właśnie na niej opiera się działanie Vectusa. Rozwiązanie to przez lata było opracowywane przez zespół z Harvard University. Dzięki niemu wiązka precyzyjnie celuje we włosek.

Istotny jest również czytnik aktywnej melaniny – Skintel. Urządzenie automatycznie mierzy poziom barwnika we włoskach i dostosowuje do nich moc wiązki. Przy sprzęcie starszego typu intensywność lasera wybierana była przez osobę przeprowadzającą zabiegi. W przypadku Vectusa mamy pewność, że zabiegi będą optymalnie dostosowane do naszych potrzeb, a więc skuteczne i bezpieczne.

Więcej o tej technologii na stronie: https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Szybkość

Zabiegi Vectus są bardzo szybkie – depilacja pach to tylko 2 minuty! Oczywiście, szybkość depilacji nie wpływa negatywnie na jej skuteczność. To kwestia zastosowania nowoczesnych technologii, jak chociażby Photon Recycling. Dzięki temu rozwiązaniu wykorzystywana jest również wiązka lasera odbita przez skórę.

Komfort podczas zabiegów

Wiele osób martwi się ewentualnym bólem podczas zabiegów. W przypadku lasera Vectus zupełnie niepotrzebnie. Oczywiście, takie odczucia są bardzo subiektywne, ale większość osób twierdzi, że depilacja laserowa jest mniej bolesna do stosowania depilatora elektrycznego.

Ewentualny dyskomfort redukowany jest przez specjalny system chłodzenia – Advanced Contact Cooling. Jest to nakładka, która działa na skórę w realnym czasie zabiegu.

Bezpieczeństwo

W przypadku lasera Vectus nie ma ryzyka pojawienia się poparzeń, a prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkich innych skutków ubocznych jest bardzo niskie. Jest to efekt zastosowania między innymi technologii Skintel oraz Advanced Contact Cooling.

clinicacosmetologica-jaskowska.png

Czasem po zabiegach pojawia się zaczerwienienie, a bardzo rzadko lekki obrzęki. Problemy te znikają najczęściej po kilku godzinach, najwyżej po 2 – 3 dniach. Ewentualny dyskomfort możemy zredukować poprzez unikanie czynników drażniących oraz stosowanie kremów łagodzących, jak na przekład Panthenol lub Bepanthen. Warto wspomnieć, ze w naszej placówce zapraszamy na bezpłatne konsultacje przed zabiegami. Podczas wywiadu z pacjentem ustalamy plan kuracji, a także upewniamy się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog Clinica Cosmetologica Gdynia

Większy komfort życia

Największą zaletą zabiegów jest podniesienie komfortu życia. I to pod wieloma względami. Dużym udogodnieniem jest fakt, że nie trzeba więcej myśleć o goleniu i depilacji. Zastanawiałaś/-eś się kiedykolwiek, czy włosy są już widoczne i należy je już ogolić? Czy odrastające włosy powstrzymały Cię przed założeniem bikini, sukienki, odkrytej koszulki lub innego ubrania? Jeżeli tak, to depilacja laserowa rozwiąże wszystkie te problemy. Nie trzeba będzie więcej martwić się o widoczność włosów, czy tracić cennego czasu przed wyjściem. Depilacja laserem oznacza również koniec z podrażnieniami po goleniu i depilacji. Zabiegi te łączą się nie tylko z bólem podczas ich wykonywania, ale też z później występującymi dolegliwościami, jak pieczenie i szczypanie. Po zakończonej serii zabiegów depilacji laserowej można zapomnieć o tym problemie.

To jednak nie wszystko. Depilacja laserem potrafi rozwiązać też poważniejsze dolegliwości, jak chociażby: nadmierne owłosienie, wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. W takich wypadkach zabiegi mogą zostać zalecone przez lekarza dermatologa.

Praktycznie cała powierzchnia ludzkiego ciała pokryta jest włosami, ale w wielu obszarach jest to delikatny meszek. Czasem jednak jest ono znacznie silniejsze niż powinno. Przykładem jest chociażby gęste, ciemne i mocne owłosienie na twarzy lub klatce piersiowej u kobiet. U panów mogą być to bardzo gęste i ciemne włosy na plecach. Usuwanie go nie jest łatwe, bo w wielu przypadkach takie włosy bardzo szybko odrastają. Depilacja laserowa całkowicie rozwiązuje ten problem.

Depilacja laserem Vectus świetnie sprawdza się u osób walczących w wrastającymi włosami oraz zapaleniem mieszków włosowych. Są to niesamowicie uciążliwe dolegliwości, które w dużym stopniu powodowane są przez golenie i depilację. Wrastające włoski obserwujemy jako charakterystyczne czarne punkciki. To włosy, które nie zdołały przebić się na powierzchnię skóry i zaczęły się pod nią skręcać. Najczęściej pojawiają się na nogach oraz w okolicach intymnych, gdyż przez ubrania to właśnie w tych obszarach mają najbardziej ograniczoną swobodę. W przypadku zapalenia mieszków włosowych najczęstszą przyczyną jest zakażenie drobnoustrojami podczas golenia lub depilacji. Problem ten objawia się wypryskami wypełnionymi jasnym płynem, czasem w środku dostrzec można włosek mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Jak umówić zabieg depilacji laserowej Vectus Gdynia?

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a 
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 94

cc-darmowe-konsultacje-kosmetologa.jpg


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 29.06.2018