Amerykański futbol i produkcja z Białegostoku

Co Ty wiesz o futbolu amerykańskim… w Białymstoku? Pewnie nic albo niewiele, ale ten clip na pewno zmieni ten stan. Ja na pewno już wiem, że Lowlanders Białystok to bardzo fajna historia ludzi z pasją.

lowlanders.jpg

Szacunek dla facetów, którzy nie dość, że tylko dzięki swojemu uporowi uprawiają dyscyplinę sportu popularną w Polsce tak jak bobsleje w RPA, to jeszcze potrafią zrealizować bardzo fajne wideo opowiadające o ich wielkiej pasji do tej egzotycznej mimo wszystko w naszym kraju dyscypliny sportu. Bardzo fajnie również udało się przekazać autorom i zawodnikom w tym materiale również to, co zostało przez Lowlanders Białystok ubrane również w słowa:

Białystok to miasto nieopodal puszczy. Puszczy najstarszej na kontynencie, o wielkich, silnych drzewach. Zazdrościmy im mocy. Codziennie walczymy o swoją siłę i moc. Przez każdy trening. Przez litry potu. Często przez ból, ale właśnie w bólu wykuwa się najlepsze.Tylko przez zapał, upór i konsekwencję zaistnieliśmy jako drużyna.
Przecież wyrośliśmy w miejscu, gdzie futbol amerykański jest znany tylko z filmów. Musieliśmy zaorać dzięki grunt. I pomimo, że jesteśmy prawnikami, kucharzami, lekarzami, pomimo, że jesteśmy mężami i ojcami, wychodząc na murawę zostawiamy za sobą cały świat. Wszystkie te problemy, radości, rachunki i premie. Nasz klan pośród dzikich lasów rośnie w siłę dlatego, że potrafi żyć w osobnym wszechświecie. Miłość do sportu jest w nim tak silna, jak miłość do matek i dzieci. A cel? Celem jest mistrzostwo!”

I w taki właśnie sposób trzeba próbować robić wielkie rzeczy w swoich małych ojczyznach, bo to co prawdziwe i fajne dzieje się w każdym zakątku Polski i my z chęcią będziemy pokazywać takie historie!


Dodał(a): Roman Mocarz Piątek 15.01.2016