4 zasady rezygnacji z pracy

Oto kilka wskazówek jak zwolnić się z roboty i nie zwariować. Bo prawdziwego mężczyznę nie poznaje się po tym jak zaczyna, a po tym jak kończy. Odchodzić z pracy trzeba z klasą.

1.jpg


Masz za niską pensję i nie wystarcza ci pieniędzy, aby wyjść z kolegami w piątek do podrzędnego baru? Albo może masz dość swojego szefa, bądź nie odpowiadają ci współpracownicy i atmosfera w biurze nie jest przyjemna? Powody aby zwolnić się z roboty mogą być różne. Ważne jest, żeby zrezygnować z niej z klasą i w odpowiednim momencie. Oto kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać. Jeśli się do nich dostosujesz, być może przełożony, aby cię zatrzymać zaproponuje podwyżkę, awans, albo inne gratyfikacje, jak opieka medyczna, albo karnet na siłownię.

1. Poinformuj szefa osobiście
Oczywiście są rozmowy, których bardzo nie chcielibyśmy przeprowadzać. Czasami jednak trzeba wziąć się w garść i rozstać się w jak najmniej bolesny sposób. Prócz złożenia rezygnacji w dziale kadr, pójdź do swojego szefa i poproś, żeby poświęcił ci chwilę. Mówiąc co leży ci na sercu, skup się przede wszystkim na pozytywach. Powiedz w jaki sposób firma pozwoliła ci się rozwinąć i podaj powód zwolnienia.

2. Nie pal za sobą mostów
Nieważne jak bardzo zaleźli ci za skórę współpracownicy, albo sprzątaczka, kiedy jednego dnia nie starła kurzu z twojego biurka. Pamiętaj, aby utrzymywać ze wszystkimi dobre relacje. Świat jest mały i o ile nie zmieniasz całkowicie branży, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ponownie kiedyś będziesz pracować z tymi samymi ludźmi. Wytłumacz kolegom dlaczego chcesz odejść i wyraź chęć utrzymywania kontaktu.
2.jpg
3. Ufaj instynktowi
Nie podejmuj pochopnej decyzji o rezygnacji. Dobrze przemyśl, czy na pewno chcesz to zrobić. Jednocześnie zaufaj swojemu instynktowi, bo czasami to organizm daje ci znać, że czas zmienić pracę. Takimi oznakami może być niechęć do wstawania rano z łóżka, albo poczucie stania w miejscu. Jeśli nie będziesz miał możliwości rozwijania się w danej firmie, może czas się zwolnić.

4. Nie czuj się nielojalny
Jeden z zarządców Yahoo Maynard Webb, podając rady dotyczące tego, jak należy rezygnować z pracy powiedział, że nie można myśleć jedynie o przyszłości, a skupić się także na teraźniejszości. Jeśli jest ci źle na danym stanowisku, a nie masz oferty innej posady nie przejmuj się, tylko zrezygnuj. O to co będzie dalej, pomartwisz się potem. Dodatkowo kiedy przełożeni próbują wzbudzić w tobie poczucie winy z powodu odejścia, oznacza to, że powinieneś zwolnić się dużo wcześniej. Spróbuj cieszyć się z nadchodzących zmian.

Uważamy to za oczywistość, ale na wszelki wypadek o tym wspomnimy. Zadbaj o to, aby przełożony wystawił ci referencje. Dobrym zabezpieczeniem na przyszłość jest zapisanie sobie ważniejszych kontaktów biznesowych. Tylko nie kopiuj newralgicznych danych, bo możesz otrzymać wilczy bilet.





Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 20.04.2017