Robot, który nie działa bez alkoholu

Malutki RoBeetle nie może funkcjonować bez procentów. Robocik waży mniej niż 1 gram i jest wielkości owada, ale mimo swoich niepozornych rozmiarów, potrafi wiele.

ROBOCIK.jpg


Wszystko dzięki alkoholowi. Paliwa płynne, takie jak metanol, zawierają więcej energii w pojedynczej jednostce objętości niż baterie. Z racji tego, aby minimalny robot mógł dobrze działać, trzeba było zastosować taki rodzaj zasilania.RoBeetle waży ledwie 88 miligramów, ale podnosi obiekty prawie trzykrotnie przewyższające jego masę. Robot potrafi się poruszać po takich teksturach jak szkło czy plastik. Wynalazek może się także wspinać po stromych powierzchniach.

Sprawdź także: Elon Musk pokazał chip Neuralink. Wszczepili go do mózgu świni

Sonda

Co myślisz o robocie zasilanym alkoholem?

Niezwykłe umiejętności zawdzięcza systemowi sztucznych mięśni. Zastosowanie tradycyjnych baterii było w tym przypadku niemożliwe, bo równałoby się to z zwiększeniem wagi i rozmiaru robota. Tylko dzięki alkoholowi malutki RoBeetle może osiągać imponujące wyniki.

Zobacz również: Peter Scott–Morgan. Naukowiec, który zostanie cyborgiem

Twórcy cały czas próbują udoskonalić swój wynalazek. Pracują nad poprawą wydajności robota poprzez wykorzystanie innych źródeł paliwa. Na chwilę obecną nie udało im się opracować lepszej formy zasilania, niż utrzymanie robota "pod wpływem". Roboty ewidentnie coraz bardziej upodabniają się do ludzi i też nie chcą pracować o suchym pysku

Sprawdź koniecznie: GoPro dla żuka. Sprawdź, co widzą insekty


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 03.09.2020