Popularna przeglądarka przestaje istnieć

Ta przeglądarka nie miała raczej zbyt wielu fanów i zapewne większość użytkowników nie dziwi fakt, że Microsoft zakończy dla niej wsparcie. Ten dość nielubiany produkt wpisał się jednak na karty historii. Teraz, po 26 latach od powstania, zostanie odłączony od respiratora.
iStock-934303852.jpg

Zapewne większość kojarzy memy z Internet Explorerem w roli głównej. Produkt przez wiele niedociągnięć i bardzo wolny czas działania niewątpliwie zasłużył sobie na miano znienawidzonej przeglądarki. Prawda jest jednak taka, że mimo wielu kontrowersji, zapewne i tak będziemy tęsknić.

Zobacz koniecznie: Największy atak hakerski w historii Twittera. "Mózgiem" operacji był nastolatek

Sonda

Korzystałeś z Internet Explorera?

Microsoft oficjalnie poinformował, że przestanie wspierać Internet Explorer 17 sierpnia 2021 r. Oznacza to, że przeglądarka nie będzie obsługiwana przez większość popularnych, niemalże niezbędnych usług, jak chociażby pakiet Microsoft 365. Taka informacja nie jest jednak równoznaczna z tym, że Internet Explorer nagle zniknie. Osoby, które z różnych przyczyn chciałyby jeszcze skorzystać z przeglądarki, będą mogły używać jej podstawowych funkcji. Bez wsparcia Microsoftu, IE będzie powoli stawał się niezdolny do użycia.

Sprawdź również: Facebook jak Tinder – nowa funkcja

Microsoft oficjalnie zaprasza dotychczasowych użytkowników przeglądarki do przerzucenia się na zyskującego popularność Edge'a. Co prawda jego starsza wersja już 9 marca 2021 roku także straci wsparcie techniczne, jednak na jego miejsce pojawiła się przeglądarka pod tym samym szyldem, oparta jednak o Chromium, z którego kod źródłowy czerpią takie przeglądarki jak Google Chrome czy Opera. Na nowego Edge'a można przerzucić się w każdej chwili i ta przeglądarka z pewnością może rywalizować z najpopularniejszymi.

Musisz zobaczyć: Ile kartek potrzeba, by wydrukować internet?Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Środa 19.08.2020