Nowa szybka w smartfonach przetrwa prawie wszystko. Nawet sobotni melanż

Komu nigdy nie stłukł ekran w smartfonie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo smartfonem. Wtedy przekona się, że tak zwane „pajączki” to prawdziwa zmora. Drażnią, zasłaniają albo całkiem wykluczają telefon z użytku. A wymiana ekranu zazwyczaj sporo kosztuje.

crash test 2.jpg


Corning, firma od lat zajmująca się produkcją wzmocnionych szkieł ochronnych, montowanych w większości smartfonów, wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom z dwiema lewymi rękoma. Ich flagowy produkt nazywa się Gorilla Glass i co jakiś czas emitowane są kolejne, ulepszone edycje ekranów spod tego znaku.

Według przeprowadzonej przez amerykańską firmę ankiety, w której udział wzięło blisko 90 tys. osób, rezultaty są jednoznaczne. "Chcecie smartfonów bardziej wytrzymałych na zarysowania i ochrony od upadku” – głosi oficjalny portal producenta.

W związku z tym, Corning zapowiedział właśnie nową odsłonę swojego szkła - najwytrzymalsze ze wszystkich do tej pory - produkt pod nazwą Gorilla Glass Victus. Nawet dwa razy lepsze od poprzedniej wersji.Nowo powstałe szkoło może spaść na twardą powierzchnie nawet z wysokości dwóch metrów. Przeprowadzone testy udowadniają, że odporność na zarysowania ma zwiększyć się dwukrotnie. Co więcej, również o kilka milimetrów cieńsze. "A teraz najlepsza część: Gorilla Glass Victus ma być dostępna w podobnej cenie, co wcześniejsza wersja" - mówi John Bayne, CEO firmy Corning.

Pierwszymi telefonami wyposażonymi w nowe ekrany, będą prawdopodobnie urządzenia marki Samsung.

Największą popularnością cieszą się jednak udostępnione w sieci nagrania z crash testów. Faceci w białych kitlach spuszczają smartfony z różnych wysokości na wybrane powierzchnie, wiercą, stukają i wywierają stukilogramowy nacisk tłokami, a szkło nadal wytrzymuje te tortury.

Mogą nas ci jajogłowi w białych sukienkach zapewniać, że szkło się nie zbije, ale i tak wszyscy dobrze wiemy, że prawdziwym sprawdzianem będzie sobotni melanż.

Czytaj też: Dlaczego powinieneś zabawić się w seks telefonDodał(a): Marek Matyjanka / youtube.com Piątek 24.07.2020