Ministerstwo Cyfryzacji walczy z fake newsami o 5G. Powstały dwa spoty

Dezinformacja na temat 5G od pewnego czasu rozlewa się po internecie. Teraz do walki z fake newsami na temat nowego standardu sieci dołączyło Ministerstwo Cyfryzacji. Resort wystartował z kampanią edukacyjną, publikując dwa spoty.
5g.png
Sieć 5G nie ma łatwego startu. Jej przeciwnicy co rusz podpalają kolejny maszty, a Janusze biznesu żerują na naiwnych foliogłowych, którzy obwiniają 5G za pandemię koronawirusa. Natomiast w internecie pojawiają się kolejne fake newsy głoszące teorie spiskowe na temat nowego standardu sieci.

Sprawdź:

Walkę z dezinformacją podjął już Youtube, banując wątpliwe treści i ich twórców. Natomiast Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprzeczył, jakoby 5G miało powodować negatywne skutki. Teraz do walki z fake newsami na temat sieci dołączyło Ministerstwo Cyfryzacji.

Kampania edukacyjna dotycząca internetu mobilnego w standardzie 5G składa się z dwóch spotów. Jeden z nich pokazuje codzienne sytuacje, w których przydaje się szybki mobilny internet.Drugi film pokazuje świat, który został całkowicie odłączony od internetu. “Nie zamówicie taksówki „na mieście”, nie sprawdzicie szybko rozkładu jazdy komunikacji, nie kupicie biletu przez komórkę. Tracicie łączność z najbliższymi. Nie da się jednak dodzwonić po pomoc. Nie ma zasięgu. Nie macie gotówki? Nie wypłacicie jej z bankomatu. Niestety, płatności kartą także nie działają” – czytamy w opisie spotu.Dodatkowo na stronie gov.pl utworzono także specjalną zakładkę, na której opisano, jak działa sieć 5G i rozprawiono się z fake newsami na jej temat. “Szczególnie w trakcie pandemii koronawirusa pojawiło się wiele teorii spiskowych. To podobno sieć 5G i inne sieci starszej generacji są odpowiedzialne za tę epidemię. Na teoriach niestety się nie skończyło. Na całym świecie, także w Polsce, pojawiły się nawoływania do niszczenia stacji bazowych – podkreśliło Ministerstwo Cyfryzacji.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Youtube Poniedziałek 24.08.2020