Jak działa kantor internetowy?

Tłumaczymy, czym są kantory internetowe, jak przebiega proces wymiany pieniędzy oraz z jakimi kosztami się to wiąże.

small.jpg

Planujesz wymienić złotówki na inną walutę? Podrzucamy kilka przydatnych informacji, czym charakteryzują się takie kantory oraz w jaki sposób wymienić pieniądze za ich pośrednictwem. I oczywiście, ile to kosztuje.

Kantor internetowy  co trzeba o nim wiedzieć? Podstawowe informacje

Kantory internetowe zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów, którzy lubią zarówno nowoczesne, jak i komfortowe rozwiązania. Czym się wyróżniają? Z internetowych kantorów możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu bez konieczności wychodzenia z domu. W porównaniu do zwykłych kantorów, znajdziemy w nich znacznie korzystniejsze kursy walut, które mogą okazać się kluczowe np. w przypadku przewalutowania zobowiązania finansowego w postaci kredytu.

Na jaki kantor internetowy się zdecydować? Niestety nie będzie to takie proste, ponieważ na naszym rynku funkcjonuje już wiele tego typu instytucji, które gwarantują znakomitą ofertę i cieszą się dobrymi opiniami klientów. W tej niekomfortowej sytuacji warto skorzystać z porównywarki finansowej, na której znajdziesz szczegółowe informacje o popularnych kantorach i dowiesz się, jakie proponują korzyści.

Jakie waluty można wymienić w kantorze internetowym?

W każdym kantorze internetowym bez żadnych problemów wymienisz podstawowe waluty, czyli euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i funty szterlingi. Podkreślmy, że tylko w niektórych kantorach online istnieje możliwość wymiany mniej popularnych walut, czyli np. rubla rosyjskiego, czeskiej korony czy dolara australijskiego. Największy wybór walut posiadają takie instytucje, jak: Cinkciarz, Internetowykantor.pl, InKantor i Kantor Online.

Decydując się na usługi kantorów internetowych, możesz być spokojny o bezpieczeństwo procesu wymiany walut, ponieważ te instytucje w szczególny sposób dbają o ochronę pieniędzy i danych klientów poprzez różne zabezpieczenia. Należy do nich m.in. realizowanie transakcji bez udziału środków  w ten sposób wyklucza się wszelkie ryzyko związane z obrotem gotówki.

Ważne  przed wymianą waluty w kantorze online warto jeszcze przeanalizować kursy NBP!

Jak wymienić walutę w kantorze internetowym?

Wymiana walut w kantorach internetowych przebiega na podobnych zasadach. Proces jest naprawdę prosty i nie zajmuje zbyt wiele ilości czasu. Zwykle trwa około 15 minut. Jak w łatwy i szybki sposób wymienić pieniądze poprzez kantor online? Zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku, w którym dokładnie omówiliśmy, jak można to zrobić.

  • Pierwszym krokiem będzie rejestracja na stronie internetowej wybranego kantoru. Do założenia konta będą potrzebne tylko podstawowe dane osobowe i przedstawienie kilku informacji narzuconych przez kantor.
  • Następnie  wpłać środki, które chcesz przewalutować, np. na franka szwajcarskiego.
  • Po wykonaniu wpłaty wymieniasz walutę po aktualnie najlepszym kursie.
  • Ostatnim krokiem będzie wypłacenie pieniędzy z Twojego rachunku bankowego. To wszystko!

Na stronie każdego kantoru znajdziesz też dokładne informacje dotyczące tego, jak wymienić pieniądze na inną walutę. Przed podjęciem decyzji o przewalutowanie warto zapoznać się z przebiegiem przynajmniej kilku takich procesów i wybrać ten, który będzie dla Ciebie najbardziej komfortowy.

Z jakimi kosztami wiąże się wymiana walut w kantorze?

W zależności od tego, na jaki kantor online się zdecydujesz, koszty wymiany walut będą się od siebie różnić. Zanim więc zdecydujesz się na usługi konkretnej instytucji, najpierw zweryfikuj, jakie obowiązują w niej opłaty i prowizje  co w największym stopniu wpływa na ich wysokość? Oto dwa najważniejsze czynniki:

  • współpraca kantoru z bankiem, w którym masz założony rachunek osobisty,
  • waluta, jaką przesyłasz na swoje konto bankowe.

Na stronie każdego kantoru internetowego powinieneś znaleźć tabelę ze szczegółowymi kosztami za przewalutowanie. Oto dwie przykładowe opłaty:

  • Wymiana złotówek na walutę: EUR, CHF, USD lub GBP i przesłanie tych pieniędzy na konto walutowe w Polsce wiąże się z kosztami w wysokości do 10 zł.
  • W przypadku przelewów zagranicznych opłaty się zwiększą i zostaniesz zobowiązany do uregulowania kwoty od 20 do 80 zł.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 14.08.2020