Facebook wypowiada wojnę antyszczepionkowcom. Zobacz, od czego się zacznie

Antyszczepionkowcy mają kolejnego wroga, który tym razem może okazać się zbyt silny, by ci dalej mogli szerzyć swoje przekonania w sieci. Mowa o Facebooku, który rozpoczął walkę z przeciwnikami szczepień. Zacznie się od usuwaniem zdjęć profilowych z ramkami nawołującymi do przeciwstawiania się zwolennikom szczepień. To jednak dopiero początek tego procesu.
maxresdefault-3.jpg

Zuckerberg stwierdził, że szczepienie to jedyna słuszna walka z koronawirusem, więc osoby jawnie sprzeciwiające się takiemu rozwiązaniu automatycznie działają na szkodę innych użytkowników. Teraz więc wszelkie hasła pokroju: "nie będę się szczepić" ustawione na zdjęciach profilowych będą automatycznie usuwane. 

"W krajach, w których szczepionki są dostępne dla większości populacji, takich jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, zintensyfikowaliśmy nasze wysiłki, aby pokazać ludziom, kiedy ich przyjaciele i sąsiedzi dzielą się wsparciem dla szczepionek za pośrednictwem ramek profilowych i naklejek" – napisano na oficjalnym blogu Facebooka. 

Rzecznik Facebooka powiedział na łamach portalu CNBC, że takie ramki naruszają politykę serwisu przez promowanie alternatywnych metod leczenia, które mogą zaszkodzić użytkownikom. Powołując się na medyczne argumenty stwierdził, że to jedyna słuszna opcja walki z koronawirusem. 

To jednak nie wszystko. Niedługo ma zostać wprowadzona opcja automatycznie usuwająca negatywne wypowiedzi na temat szczepień w postach i komentarzach. To kolejny krok w walce z antyszczepionkowcami. Całkiem prawdopodobne, że będzie to ingerować także w prywatne grupy stworzone w celu szerzenia opinii o alternatywnych metodach przeciwwstawiania się koronawirusowi.

Znając zaparcie antyszczepionkowców, być może wybiorą sobie oni inną formę szerzenia swoich przekonań. Może ich ofiarą padną takie media społecznościowe, jak Twitter czy Instagram. Chyba, że wytoczą najcięższe działo i założą konta na polskim Facebooku – Albicly.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 17.05.2021