Złamania penisa - przyczyny

Przez 13 lat zespół naukowców badał przypadki uszkodzeń penisów, potocznie zwanych złamaniami. W opublikowanym raporcie podają pozycje, podczas których zdarzało się najwięcej bolesnych wypadków.
zlamania-penisa.jpg

Naukowcy, którzy opublikowali swoje badanie „Mechanisms Predisposing Penile Fracture and Long-Term Outcomes on Erectile and Voiding Functions” (w wolnym tłumaczeniu: mechanizmy predysponujące uszkodzenia penisa i długoterminowy wpływ na erekcję i oddawanie moczu) wskazują najczęstsze pozycje seksualne, w trakcie których dochodziło do złamania penisów.  

W ciągu 13 lat przeanalizowali 42 przypadki uszkodzeń penisów, które zgłoszono w trzech szpitalnych oddziałach ratunkowych w Brazylii. Spośród wszystkich pacjentów 28 uprawiało seks z kobietą, 6 bawiło się penisem, 4 okazało się homoseksualistami, a u 4 nie ustalono przyczyny uszkodzenia.

Następnie przeanalizowano grupę heteroseksualną pod kątem pozycji seksualnych, jakie doprowadziły do kontuzji penisa. Wśród 28 przypadków (26 – seks waginalny, 2 – seks analny):
- 14 (50%) dotyczyło pozycji z kobietą na górze,
- 8 (28,6%) uprawiało seks „na pieska”,
- 6 (21,4%) facetów znajdowało się na górze.

Gdy kobieta znajduje się na mężczyźnie, większość jej ciężaru unosi się i opada na biodra faceta. Wystarczy moment nieuwagi lub niezgrabnych ruchów, byś wylądował na ostrym dyżurze z olbrzymim bólem i opuchlizną. Jeśli jednak lubisz te pozycje, podtrzymuj partnerkę rękoma w okolicach bioder – to pozwoli Ci kontrolować jej ruchy. I za żadne skarby nie dajcie się ponieść jak filmach dla dorosłych, by panna tłukła o Ciebie tyłkiem, jakby rozbijała orzechy. Porno aktorzy mają przedłużane penisy, które są osadzone w kobiecie głębiej, niż Ty dasz radę się wsunąć.

Uważaj też, byś sam nie stracił koncentracji, bo jeśli hydraulika przestanie Ci na chwilę działać, penis może wysunąć się z pochwy i usłyszysz trzask... Zauważ też, że według tych badań, zabawy z penisem są równie niebezpieczne, co pozycja „na misjonarza”. Co począć, jak żyć? Zauważ, że w zestawieniu nie ma seksu oralnego jako przyczyny nieszczęść! Koniecznie przedstaw wyniki analiz swojej partnerce.

Dodał(a): daktor Czwartek 22.01.2015