Żele intymne na bazie wody – zbliżenie z przyjemnością

Żele intymne, inaczej lubrykanty, to preparaty, których zadaniem jest poprawa nawilżenia podczas stosunku, zmniejszenie tarcia i suchości pochwy, ułatwienie penetracji.

para-kochankow.jpg

 fot. Para kochanków używających żeli intymnych

Oprócz prozdrowotnych właściwości żele intymne wnoszą w pożycie sporą dozę komfortu, zabawy i nowych doznań. Wielu nie wyobraża sobie przyjemnego seksu bez nich. Wielość odmian dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy – różnią się od siebie formułą i składnikami, zapachem, smakiem. Jaki lubrykant wybrać? Dziś skupimy się na żelach intymnych na bazie wody. To doskonała alternatywa dla lubrykantów silikonowych i tych na bazie olejów.

Żele intymne na bazie wody – poznaj właściwości

Sięgając po żele intymne, musimy mieć pewność, że są przebadane, mają odpowiednie formuły i nie wywołują uczulenia lub alergii. Jak to rozpoznać? Jeżeli po użyciu lubrykanta czujemy pieczenie, swędzenie, szczypanie czy zauważymy opuchnięcie narządów intymnych, oznacza to, że któraś z substancji znajdujących się w składzie prawdopodobnie nas uczula, o ile wykluczymy inne czynniki, np. infekcję, itd.

Lubrykanty wodne są bardzo bezpiecznie i w przeważającej większości sytuacji nie wywołują alergii. Warto szukać takich żeli, które nie zawierają parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych, a także alkoholu, substancji ropopochodnych i innych głównych alergenów. Dostępne są również produkty bez gliceryny, bo choć to dobry składnik w przypadku kosmetyków, to w lubrykantach może jednak wywoływać uczulenie, a także zwiększać ryzyko pojawienia się infekcji intymnych.

zele-intymne-nabazie-wody.jpg

fot. Żele intymne - jakie wybrać? 

Żele intymne na bazie wody mają lekką i wodnistą konsystencję, dzięki czemu najbardziej przypominają naturalny śluz występujący w drogach rodnych kobiety. Ich formuła nie narusza naturalnego pH, nie wywołuje podrażnień i jest łagodna dla skóry, nawet tej wrażliwej. Poza tym łatwo je zmyć, nie brudzą i nie kleją się.

Kiedy warto sięgnąć po lubrykanty?

Uczucie suchości podczas stosunku to przypadłość wielu par. Nie jest to oznaką tego, że nie mamy ochoty na seks, dlatego nie warto wywoływać w sobie poczucia winy. Brak naturalnego nawilżenia lub jego niewielka ilość, która jest zbyt skąpa, aby wywołać odpowiedni poślizg i komfort podczas seksu, posiada wiele przyczyn. Naturalne nawilżenie u każdej kobiety jest inne – jedne nie mają z tym problemu, inne przez cale życie doświadczają suchości.

Przyjmowanie niektórych leków, w tym antydepresyjnych, powoduje suchość pochwy. Czynniki stresogenne, menopauza, ciąża, infekcje. To tylko niektóre z powodów, przez które kobiety mogą odczuwać dyskomfort w trakcie seksu. Aby uniknąć nieprzyjemnych otarć, należy zadbać o nawilżenie z zewnątrz. Wówczas na ratunek przychodzą właśnie żele intymne, które całkowicie zmieniają odczucia obojga partnerów. Sprawiają, że stosunek jest komfortowy i bezbolesny. Kiedy nie musimy już obawiać się nieprzyjemnej suchości, nasza relacja w łóżku może przerodzić się w namiętne doznanie.

Żele intymne potęgują odczucia, zmniejszają suchość, dzięki czemu pobudzają naszą fantazję i pozwalają rozkoszować się chwilą.

Jak używać żeli intymnych?

Lubrykanty świetnie sprawdzą się podczas igraszek w parze lub solo. Już niewielka ilość żelu zaaplikowana palcami na miejsca intymne zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny, tuż przed seksem lub pieszczotami, sprawi, że gra wstępna szybko dojrzeje do pełnego stosunku. Bez obaw o wilgotność i bezpieczeństwo, bo żele intymne na bazie wody można stosować z prezerwatywami, ponieważ nie powodują ich uszkodzenia.

Lubrykanty wodne też świetnie łączą się z silikonowymi gadżetami, którymi chcecie się pobawić w łóżku. To ważna informacja dla tych, którzy dotychczas stosowali żele silikonowe, ponieważ to właśnie one nie powinny mieć styczności z zabawkami erotycznymi wykonanymi z silikonu. Z prostej przyczyny – mogą je uszkodzić.

zele-intymne.jpg

fot. Żele intymne - jakie wybrać? 

Jakich substancji unikać w żelach intymnych?

Jeżeli wiesz lub podejrzewasz, że reagujesz alergicznie na niektóre składniki, sprawdź, jakich substancji warto unikać, aby żel spełnił swoją rolę, nie powodując odczynów alergicznych. Uczulenie najczęściej objawia się pieczeniem okolic intymnych.

Najczęściej uczula nas w tych specyfikach: kwas benzoesowy, który często wywołuje alergie kontaktowe, glikol propylenowy lub polietylenowy, a także cukier, który występuje w żelach smakowych i kolorowych, jest sprawcą wielu infekcji, ponieważ stanowi znakomitą pożywkę dla drożdży i bakterii.

Jakich składników warto szukać w żelach intymnych?

Jeżeli nasze błony śluzowe są bardzo wrażliwe, szukajmy produktów zawierających składniki łagodzące, nawilżające, regenerujące i antybakteryjne, takie jak, np.: aloes, d-panthenol, rumianek, len. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i ochrony przed alergią, warto zainteresować się lubrykantami hipoalergicznymi, które również są na bazie wody, nie zawierają drażniących konserwantów, barwników i substancji zapachowych.

Wybierając żel intymny na bazie wody i bez wyżej wymienionych substancji, otrzymujesz produkt bezpieczny, naturalny, stworzony z myślą o Tobie i o Twoim partnerze.

Materiał partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 22.10.2021