Zaburzenia erekcji – metody leczenia oraz zapobiegania

Udane życie seksualne wzmacnia więź pomiędzy partnerami oraz wpływa na samoocenę. Zaburzenia erekcji mogą wywoływać frustrację. Jak zapobiegać zaburzeniom wzwodu? Kiedy organizm wysyła pierwsze sygnały, że należy wybrać się do lekarza i jakie są metody leczenia?

Garść danych statystycznych

Przegląd literatury świadczy o dużej skali problemu. Badanie prof. Zbigniewa Izdebskiego wskazuje, że 25% mężczyzn korzystało ze środków wspomagających erekcję (zarówno tych dostępnych na receptę jak i bez). Z badania Synovate Healthcare wynika, iż na zaburzenia erekcji o różnym nasileniu cierpi 1,5 mln Polaków, z czego jedynie 5% podejmuje się leczenia. Rocznie na świecie sprzedaje się leki zawierające viagę, cialis lub levitrę o wartości ponad 2,5 mld dolarów. Dane te wskazują, że problem jest globalny, a specjaliści alarmują, że w kolejnych latach sytuacja będzie się pogarszać.

9e6fc9b6c9b01.jpg

Źródło: https://wiecejmeskosci.pl/erekcja-pod-lupa-jak-zapobiegac-zaburzeniom-wzwodu

Metody leczenia zaburzeń wzwodu 

Leczenie zaburzeń erekcji powinno być dostosowane do stopnia nasilenia dolegliwości. Jeśli problem występuje sporadycznie nie ma potrzeby stosowania silnych leków na receptę. Pamiętaj o tym, że każdy lek wywołuje mniejsze lub większe skutki uboczne, a więc ich stosowanie powinno być ostatecznością.

Leczenie farmakologiczne

Wprowadzenie leków OTC zawierających sildenafil w dawkach mniejszych, niż te które są obecne w lekach na receptę sprawiło, że jest dostępny praktycznie dla każdego. Mimo tego nadal wywołuje skutki uboczne i zamiast leczyć może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Stosować nie powinny go mężczyźni zmagający się z chorobami układu sercowo naczyniowego, niewydolności wątroby oraz nerek czy zmian zwyrodnieniowych siatkówki. Lista chorób wykluczających z możliwości stosowania sildenafilu jest o wiele dłuższa, dlatego należy skonsultować jego stosowanie z lekarzem.

Ziołowe preparaty wspomagające potencję

Polecane w przypadku zaburzeń erekcji o łagodnym nasileniu. Zawierają kompozycję ziół uzupełnioną o niezbędne witaminy i minerały. Stosowanie tego typu preparatów zazwyczaj nie wywołuje działań niepożądanych, jednak zawsze trzeba zapoznać się ze składem oraz ulotką informacyjną. O sprawdzone środki zapytaj swojego lekarza lub sprawdź ranking tabletek na WiecejMeskosci.pl zawierający ziołowe preparaty dostępne bez recepty. Jeśli niezdolność osiągnięcia wzwodu przytrafia Ci się sporadycznie to zapewne tego typu preparaty będą wystarczające.

Aparaty próżniowe

Aparaty próżniowe królowały na początku ubiegłego wieku, jednak pojawienie się na rynku Viagry przyćmiło ich znacznie w leczeniu zaburzeń erekcji. Badanie R. Lewisa ocenia skuteczność pompek w granicach 65-83%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Są więc świetną alternatywą dla osób zmagających się z chorobami, które uniemożliwiają stosowanie silnych leków.

Zapobieganie zaburzeniom erekcji

Utrzymanie satysfakcjonującego życia seksualnego wymaga prowadzenia zdrowego trybu życia. Przetworzona żywność, brak aktywności fizycznej, mało snu i stres wypływa destrukcyjnie na organizm. O ile w młodym wieku jesteśmy wstanie odbyć stosunek nawet z tak niezdrowymi nawykami to z upływem lat skutki będą odczuwalne.

Jesteś tym co jesz

Dieta jest bardzo ważna dla utrzymania potencji na odpowiednim poziomie. Jedz dużo owoców oraz warzyw. Komponuj posiłki tak, aby źródłem białka, węglowodanów i tłuszczów były zdrowe produktu oraz ogranicz spożywanie wysoko przetworzonej żywności.

Sport to zdrowie

Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie się endorfin oraz innych hormonów wpływających na potencję. Poprawia pracę układu krwionośnego, którego sprawność jest ważna do prawidłowego funkcjonowania mechanizmu wzwodu.

Używki zmniejszają potencję

Nałogowi palacze oraz osoby nadużywające alkoholu czy innych używek częściej cierpią na zaburzenia erekcji. Jeśli chcesz cieszyć się udanym seksem postaraj się je wyeliminować lub choćby ograniczyć.


Dodał(a): Izabela Popko Środa 30.05.2018