Zaburzenia erekcji – gorsze dni czy poważny problem?

Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny tego problemu i kiedy należy zadziałać przy pomocy leków.

small iStock-973199582.jpg

Zaburzenie erekcji, często błędnie określane jako impotencja, polega na niemożności osiągnięcia i utrzymania wzwodu, który jest wystarczająco silny, aby umożliwić satysfakcjonujący stosunek. Erekcja oznacza prawidłową zintegrowaną funkcję układu nerwowego, krwionośnego i hormonalnego. Dlatego jego zaburzenie może mieć nie tylko podłoże psychiczne, ale także organiczne, o charakterze naczyniowym, neurologicznym lub hormonalnym.

Jakie są skuteczne leki na zaburzenia erekcji? 

Według statystyk około 20 milionów mężczyzn przynajmniej raz w życiu użyło leku zawierającego sildenafil. Jego działanie polega na hamowaniu fosfodiesterazy, w wyniku czego rozszerzają się tętnice, a krew aktywnie penetruje penisa, zapewniając erekcję. Oprócz Viagry w aptece możemy dostać jej zamienniki zawierające zmniejszoną dawkę sildenafilu i dostępne bez recepty, np. Inventum, Maxigra Go, Mensil – więcej informacji o tych lekach można znaleźć w ulotkach i na stronie producenta.   

mensil.jpg

Inventum 

Działa już po 12 minutach od zażycia, a efekt utrzymuje się do pięciu godzin. Nie powoduje przy tym ciągłej erekcji  pojawia się ona w wyniku bodźca zewnętrznego, skutkującego pobudzeniem seksualnym mężczyzny. Wygodna forma w postaci miętowej pastylki gwarantuje dyskrecję i nie wymaga popijania wodą.

Inventum – więcej informacji i szczegółowy opis działania oraz sposób zażywania można znaleźć w ulotce leku. 

inventum.jpg

Maxigra Go 

Lek ten jest szczególnie korzystny w przypadku dysfunkcji seksualnych wywołanych czynnikami psychologicznymi. Jeśli problem jest spowodowany przyczynami fizjologicznymi, lek pomoże tylko przez krótki czas. Oczywiście ma on swoje przeciwwskazania, jak każdy inny preparat medyczny. Środki zawierające sildenafil są bardzo wygodne w stosowaniu, gdyż przyjmuje się je doustnie i nie wymagają zastrzyków.

Maxigra Go – więcej informacji oraz zaleceń, które w jasny sposób określają, jak dawkować oraz kiedy przyjmować ten lek można znaleźć w ulotce lub skonsultować z farmaceutą czy lekarzem. 

maxigrago.jpg

Przeciwskazania przyjmowania sildenafilu 

W następujących przypadkach przyjmowanie Maxigra Go, Inventum i Mensil jest zabronione: 

  • indywidualna wrażliwość na substancję czynną, 
  • deformacje prącia, 
  • priapizm,  
  • choroby układu krążenia, 
  • białaczka, 
  • szpiczak, 
  • anemia sierpowata, 
  • wrzody, 
  • przyjmowanie leków zawierających azotany i donory azotu, 
  • spożycie alkoholu.  

Jakie zagrożenie niesie przedawkowanie sildenafilu?

W przypadku przyjmowania kilku tabletek dziennie organizm może przyzwyczaić się do leku. W rezultacie uzależni się i później nie będzie w stanie odbyć pełnego stosunku płciowego bez leku. Ponadto niekontrolowane stosowanie preparatu może prowadzić do rozwoju niepłodności, dlatego nie wolno nadmiernie go używać. Przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy zawsze skonsultować się ze specjalistą.

Sildenafil udowodnił swoją wysoką skuteczność w walce z dysfunkcjami seksualnymi w badaniach klinicznych. Pozytywny efekt uzyskano w 82 proc. przypadków. Należy jednak pamiętać, że leki zawierające tę substancję przynoszą taki efekt tylko wtedy, gdy ich zażywanie odbywa się zgodnie z zaleceniami. W przeciwnym razie wynik może być całkowicie nieoczekiwany. 

Mensil

Skład jednej tabletki to 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu.

Przeciwwskazania to m.in. uczulenie na syldenafil lub substancje pomocnicze, równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu, jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat.

Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E.

Inventum

Skład jednej tabletki to 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu, a substancja pomocnicza to 70,46 mg laktozy jednowodnej.

Przeciwwskazania do stosowania leku to m.in. nadwrażliwość na substancje składowe preparatu, równoczesne przyjmowanie azotanów lub leków uwalniających tlenek azotu, zaburzenia pracy serca albo wątroby o ostrym nasileniu, niedawno przebyty udar albo zawał serca oraz hipotonia, stwierdzona utrata wzroku powstała w efekcie niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego, dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki, np. zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa).

Producent: AFLOFARM.

Maxigra Go

Skład jednej tabletki to 25 mg syldenafilu tworzącego się in situ z 35,12 mg syldenafilu cytrynianu oraz substancje pomocnicze: 2,15 mg aspartamu (E951) i 70,46 mg laktozy jednowodnej.

Przeciwwskazania do stosowania leku to m.in. nadwrażliwość pacjenta na jakikolwiek składnik preparatu, stany, gdy współżycie seksualne nie jest zalecane, np. ciężka niewydolność serca lub niestabilna dławica piersiowa, utrata wzroku w jednym oku w przeszłości na skutek nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (NAION), przyjmowanie leków, które pobudzają cyklazę guanylową, np. riocyguatu, przyjmowanie azotanów lub leków uwalniających tlenek azotu, np. azotynu amylu, z uwagi na brak danych  niedawno przebyty zawał serca lub udar, niedociśnienie tętnicze, ciężka niewydolność wątroby oraz dziedziczne degradacyjne zmiany siatkówki.

Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. ChPL: 2020.12.30.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Redakcja Wtorek 27.04.2021