Wirusy po depilacji krocza

Myślałeś, że ogolone damskie łono jest estetyczne i bardziej apetyczne? Owszem, ale pamiętaj jakie ryzyko wiąże się z usuwaniem owłosienia okolic intymnych i jakie wirusy mogą wtedy łatwiej się rozprzestrzeniać.
depilacja-wirusy.jpg

GOLIĆ BOBRA CZY NIE?
Naukowcy z amerykańskich instytucji Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, University of Texas i Tufts Medical Center opublikowali wyniki swoich badań, które w kwestiach fryzur intymnych mogą przenieść nas do ubiegłego wieku.

Okazuje się, że `golenie bobra` u pań lub `usuwanie trawnika` u facetów, może być niebezpieczne. I nie chodzi tu o niepewną rękę kosmetyczki lub własną podczas depilacji. Badacze zauważyli, że woskowanie okolic bikini lub męskiego krocza powoduje mikrourazy skóry i warstw pod nią. Oprócz nieszkodliwego pieczenia, powoduje ubytki w barierze śluzówkowo-skórnej, które ułatwiają dostawanie się wirusów zwiększając ryzyko infekcji przenoszonych drogą płciową.

OPRYSZCZKA GENITALNA I HPV
Konkretnie chodzi o opryszczkę genitalną i HPV. Pierwsza objawia się bolesnymi bolesne pęcherzykami na narządach płciowych, które po kilku dniach pękają. Nieprzyjemna sprawa, bo towarzyszy temu owrzodzenie skóry, ale po ok. 10 dniach wszystko powinno wrócić do normy.
Drugi intruz to wirus brodawczaka ludzkiego, który objawia się powstawaniem brodawek i zgrubień, a w najgorszym wypadku rozwojem nowotworów złośliwych – prącia i szyjki macicy.Naukowcy zauważyli również, że osoby pozbywające się owłosienia są bardziej skłonne do uprawiania niezobowiązującego seksu, więc podejmują większe ryzyko zarażenia. Rozwiązaniem może być wstrzemięźliwość w igraszkach łóżkowych aż skóra po depilacji woskiem się zregeneruje.

JAK ŻYĆ?!
Golenie maszynką nie jest rozwiązaniem, bo również podrażnia skórę, a wypalanie `pola` może skończyć się tragicznie. Naukowcy podpowiadają, że jest jeszcze laserowa depilacja, która jest najbezpieczniejsza spośród wszystkich metod, jednak relatywnie droga i czasochłonna.

Golenie powoduje przenoszenie wirusów, z kolei zapuszczanie gęstwin na genitaliach daje schronienie wszom łonowym. I tak źle, i tak niedobrze. Pamiętaj, że rozwiązaniem może być wstrzemięźliwość seksualna. Podobno jeden taki żył, około dwóch tysięcy lat temu, a teraz wszyscy go wychwalają.Tę metodę depilacji odradzamy szczególnie:Dodał(a): daktor Środa 30.07.2014