W co się ubierać, żeby mieć prawidłowe nasienie?

Okazuje się, że to, w co się ubierasz, może mieć wpływ na jakość twojej spermy! Jeśli chcesz być płodny i mieć zdrowe, porządne nasienie, lepiej zwróć uwagę na to, co na siebie zakładasz!

ThinkstockPhotos-178138337.jpg

Już dawno naukowcy nabrali całkiem uzasadnionych podejrzeń, że ubrania mogą wpływać na zdrowie naszej spermy. Kolejne badania potwierdziły, że nieodpowiednia odzież w istocie może powodować spadek jakości nasienia, a przez to nawet problemy z płodnością!

Według ostatnich badań, mężczyźni, którzy nosili bokserki w ciągu dnia oraz spali nago, mieli znacznie niższy poziom uszkodzonego DNA w swoim nasieniu, w porównaniu do tych, którzy chodzili w obcisłych majtkach przez całą dobę.

"Rodzaj bielizny noszonej w ciągu dnia i do łóżka jest związany z jakością nasienia" - powiedziała Katherine Sapra z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka.

Badacze przez rok obserwowali 500 mężczyzn, biorąc pod uwagę, w czym chodzą ubrani przez cały dzień oraz co mają na sobie, zasypiając. Odkryli, że ci panowie, którzy spali nago i nosili luźne bokserki w ciągu dnia, aż o 25% rzadziej doświadczali uszkodzeń DNA swojej spermy, niż ci zakładający ciasne majtki. Chociaż wielkość próby w badaniu była stosunkowo niewielka, jest to kolejny dowód na to, że noszenie odpowiedniej bielizny może dawać znaczne korzyści zdrowotne dla męskiej płodności. Jeśli starasz się o dziecko, naukowcy odradzają również regularne noszenie ciasnych rurek.

źródło: sciencealert.com


Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 30.10.2015