Uczulenie na seks

Jeśli po stosunku występują u ciebie te objawy, oznacza to, że możesz mieć alergię na seks. I nie jest to żart, a rzeczywiście występująca medyczna przypadłość.
iStock-177855855.jpg

Ktokolwiek na świecie jest uczulony na seks – współczujemy i nie zazdrościmy. Pozostałych, którzy nie cierpią na tę przypadłość, uświadamiamy, że są tacy, co mają gorzej. Uczulenie na seks, a będąc precyzyjnym, choroba postorgazmiczna (POIS), to bowiem dolegliwość dotykająca tylko facetów, wykryta mniej więcej w 2002 roku.

Jej objawy są podobne do tych, występujących podczas przeziębienia lub grypy, a więc katar, przemęczenie, silne poty, czy bóle mięśniowe. Z tego też względu tak naprawdę bardzo trudno ją wykryć, w końcu umówmy się, kto przy zdrowych zmysłach uznałby za przyczynę takich symptomów bzykanie.

Tymczasem to właśnie seks, a mówiąc ściślej – wytrysk – powoduje wystąpienie tych objawów. Z tym że mogą one pojawić się tuż po ejakulacji (co mogłoby być pewną wskazówką), ale także nawet kilka godzin później. Utrzymują się natomiast od 2 do 7 dni, a więc wszystko wskazuje, że to przeziębienie jak nic.

Nie martwcie się jednak. POIS, to przypadłość niezwykle rzadka – do tej pory zanotowano i opisano ledwie kilkadziesiąt tego typu przypadków na świecie. Niestety z tego względu jest to także choroba niezbyt dobrze rozpoznana i zbadana, wobec czego nie ma metod jej leczenia. Naukowcy zapowiadają jednak ciągłe rozpowszechnianie wiedzy o tej dziwnej chorobie i znalezienie metody zapobiegania jej.

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 05.12.2017