Świetny seks skłania do zdrady

Z wyników badaniach opublikowanych w periodyku „Journal of Personality and Social Psychology” wynika że pary, które są najbardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego, wykazują się jednocześnie największą skłonnością do szukania wrażeń poza związkiem.

iStock-811319086.jpg

Jeśli jakość seksu pozostawia wiele do życzenia, a wszelkie próby zmiany na lepsze tego stanu rzeczy nie dają rezultatu, to wówczas zaczynamy się rozglądać za partnerką, z którą lepiej będziemy się w tym względzie dogadywać. Jeśli z kolei seks jest świetny, to nie szukamy wrażeń poza związkiem. Przecież skoro wszystko jest w porządku, to zmiany są zbędne, nieprawdaż?


Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości sprawy przedstawiają się nieco inaczej. Naukowcy, którzy zajęli się badaniem korelacji pomiędzy zadowoleniem z seksu a skłonnością do zdrady doszli bowiem do wniosku, że ci, którzy są zadowoleni ze swojego życia seksualnego, wykazują się jednocześnie największą skłonnością do szukania wrażeń poza związkiem. Dlaczego tak się dzieje? Badacze doszli do wniosku, że wspomniani szczęściarze „ogólnie bardziej pozytywnie postrzegali seks, więc postanawiali bardziej eksplorować ten obszar życia, także poza swoimi obecnymi związkami”.

A jak zbadano ową skłonność do zdrady? Biorącym udział w badaniu przedstawiono zdjęcia mniej i bardziej atrakcyjnych wizualnie kobiet oraz mężczyzn i poproszono ich o ocenę ich wyglądu. Jednocześnie mierzono też czas aby sprawdzić, jak długo badani przyglądają się fotografiom. Okazało się, że ci, którzy na zdjęcia patrzyli krócej, byli mniej skłonni do zdrady. Z kolei ci, którzy na zdjęcia patrzyli dłużej, są obarczeni ponad 50% większym ryzykiem szukania wrażeń poza związkiem.

Naukowcom udało się dojść do jeszcze jednego, dość zaskakującego wniosku – atrakcyjniejsze kobiety generalnie były mniej skłonne do zdrady. Zupełnie odwrotnie było w przypadku przystojnych mężczyzn, co trudno nazwać zaskoczeniem.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. iStock Czwartek 15.02.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)