Mapa kobiety: najważniejsze strefy erogenne

W łóżku warto pomyśleć nie tylko o swojej przyjemności, lecz także o dziewczynie i jej potrzebach. A niestety niektórzy faceci wciąż uważają, że kobieta składa się wyłącznie z cycków, tyłka i cipki, i gdy dochodzi do zbliżenia, skupiają się tylko na tych trzech częściach jej ciała, a zapominają o tym, że tak naprawdę całe ciało kobiety, to jedna wielka strefa erogenna. Nasza mapa pomoże Ci się w niej odnaleźć.
iStock-528495442.jpg

Sprawienie, by facet osiągnął orgazm to łatwizna. Wystarczy tylko odpowiednio poruszyć jedną wajchą i wszystko jakoś pójdzie. Tymczasem orgazm kobiecy to skomplikowany proces, przypominający obsługę konsoli sterującej w siedzibie NASA, która służy do umieszczania satelity na orbicie okołoziemskiej – dużo przycisków i przełączników, i trzeba ich wszystkich użyć, by osiągnąć sukces.

Dla wszystkich, co gdzieś słyszeli, co to są strefy erogenne, ale wyparli to ze swojego mózgu – to są właśnie czułe miejsca na kobiecym ciele, a by pozostać w powyższej metaforze – wszystkie te przełączniki i przyciski. Tylko pamiętajcie, kobieta to nie robot i samo naciskanie guziczków na jej ciele nie wystarczy. Trzeba też masować, głaskać, szczypać, lizać...


Punkty erogenne na głowie

WŁOSY. Kobiety myślą o nich bez ustanku. Więc i ty poświęć im kilka chwil. Gładź je, przeczesuj palcami, delikatnie masuj skórę głowy. A podczas dalszej akcji, gdy ona już będzie rozgrzana, chwyć i pociągnij (byle nie za mocno! No chyba, że ona tak lubi). Tylko uważaj żeby nie przygnieść ich łokciem!

USTA. Wiadomo: namiętne pocałunki, liźnięcia, muśnięcia – znasz to bardzo dobrze. Usta to jedna z najważniejszych stref erogennych każdej kobiety. Dodatkowo spróbuj też popieścić językiem wędzidełko łączące jej górną wargę z zębami. Nauce znane są przypadki kobiet, którym do szczytowania wystarcza pobudzanie tylko tego punktu. Może twoja dziewczyna też się do nich zalicza?

USZY. Wspaniałe miejsce pieszczot – ale nie całe! Nie warto zajmować się płatkami uszu, bo gdyby to było takie czułe miejsce, kobiety nie przekłuwałyby go tak często kolczykami. Zamiast tego zajmij się krawędziami jej uszu oraz skórą za nimi. Ogrzej je oddechem, delikatnie muskaj po nich palcami i językiem. I jeśli nie chcesz zepsuć przesiąkniętej erotyzmem atmosfery, nie ładuj od razu wilgotnego jęzora do ucha – no, chyba, że sama cię o to poprosi.

Punkty erogenne tułowia

PIERSI. My, mężczyźni, je uwielbiamy. Ale nie zawsze wiemy, jak je traktować. Najważniejsze: cycki to nie tyko sutki! Pieszczoty rozpocznij delikatnie, od pobudzenia całych piersi. Stosuj wszystkie techniki – dotykaj, głaszcz, liż, całuj, podgryzaj. Dopiero później przejdź do bezpośredniej stymulacji brodawek sutkowych.

BRZUCH. To obszar wyjątkowo czuły na dotyk – a im niżej, tym bardziej czuły. Pieszcząc jej brzuch między pępkiem a wzgórkiem łonowym pobudzasz „od zewnątrz” okolice mitycznego punktu G. Wprawdzie nie do końca wiadomo, czy ten punkt naprawdę istnieje, ale... to działa. Szczególnie, kiedy pieszczoty przenosisz w konkretnym kierunku: od bioder w stronę łona, sprowadzając jej energię seksualną w jedno konkretne miejsce.

PLECY. Tę część ciała kobiety wielu mężczyzn zauważa dopiero w pozycji „na pieska”. Mało kto natomiast wie, że pieszczoty pleców mogą być świetnym początkiem erotycznej zabawy, szczególnie gdy dziewczyna jeszcze nie jest przesadnie podniecona. Masaż pleców jest sposobem na pobudzenie libido kobiety i zachęcenie jej do dalszej zabawy.

Strefy erogenne genitaliów i ich okolic oraz odbytu

ŁECHTACZKA. Temat–rzeka. Słynny doktor Albert Kinsey ogłosił przed laty, że 75 procent kobiet potrzebuje stymulacji łechtaczki, żeby osiągnąć orgazm. Do tych pieszczot używaj trzech palców, co zapewni pobudzenie wszystkich zakończeń nerwowych. Delikatnie pociągaj wargi sromowe większe, potem mniejsze, aż wreszcie masuj samą łechtaczkę. Na efekty i rozkosz kobiety nie będziesz musiał długo czekać.

POŚLADKI. Według badań naukowych, dla 1/3 mężczyzn w Polsce pośladki są najbardziej podniecającą częścią kobiecego ciała. Natomiast dla wielu kobiet... mogłyby nie istnieć. Pupa jest słabo unerwiona i, co za tym idzie, mało wrażliwa na pieszczoty. Dlatego podczas miłosnej akcji tak mile widziane są w tym miejscu klapsy. Ale uwaga! Nie za mocne – i nie u wszystkich kobiet. Niektóre dziewczyny takich zabaw po prostu nie lubią i zamiast próbować ją przekonać, lepiej zajmij się pieszczeniem innych części jej rozpalonego ciała.

ODBYT. W zasadzie możesz z nim robić podobne rzeczy, co z łechtaczką. Stymuluj językiem, palcami, masuj od wewnątrz. Tylko zanim to zrobisz, upewnij się na sto procent, że dziewczyna tego chce! Odbyt to w końcu strefa najbardziej tabu.

Strefy erogenne nóg i stóp

STOPY. Uwielbiane przez wyrafinowanych kochanków na całym świecie, w Polsce są raczej niedoceniane. Tymczasem pieszczoty kobiecych stóp mogą być nie tylko elementem erotycznego masażu całego ciała, ale też źródłem sporej przyjemności. Ujmij kobiecą nogę w jedną dłoń, a drugą silnie naciskaj punkty u podstawy jej stopy. Stopniowo przenoś pieszczoty z pięty ku czubkom palców. To działa!

ZGIĘCIA KOLAN.
Może nie jest to aż tak kosmicznie rozkoszny punkt, jak to pokazywano w kultowym serialu „Ally McBeal”, ale zgięcie damskich kolan faktycznie jest bardzo unerwione. Jego delikatne pieszczenie rozpali kobietę oraz sprawi, że silniej i przyjemniej będzie ona odczuwać twój dotyk w innych miejscach.

UDA. Konkretnie: wewnętrzna strona ud, ta bardziej ukryta i delikatniejsza. Skóra na nich jest wyczulona na najmniejsze bodźce, więc jej muskanie czy głaskanie bardzo pobudza kobiety. Popieść wewnętrzne strony ud palcami, przesuwając rękę od dołu do góry i kręcąc dłonią niewielkie kółka – ale nie dotykając bezpośrednio wejścia do pochwy – a odlot podnieconej dziewczyny będziesz miał gwarantowany.

Już wiesz, że kobiece ciało ma mnóstwo sfer erotycznych, a każda kobieta może mieć swój ulubiony rodzaj pieszczot. Sprawdź, jakie lubi Twoja dziewczyna i bierz się do roboty!
Dodał(a): Tomek Makowski, Sebastian Dembiński/ istock.pl Czwartek 03.08.2017