Strefy erogenne - przewodnik

Nie wiesz gdzie dotykać żeby miękły jej kolana? Przedstawiamy wyniki badań naukowców z dwóch uniwersytetów, którzy wzięli pod lupę wszystkie części ciała kobiet i mężczyzn i wyznaczyli mapę erogenną. Co ciekawe – u facetów jest więcej niż jedna taka strefa.
strefy erogenne


Badanie polegało na odpytaniu łącznie 800 osób różnej płci z Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii o części ciała, które najchętniej oddają w ręce (i usta) swojego partnera/partnerki. `Obiekty` były odmiennych orientacji seksualnych, ras oraz miały różny status społeczny.

Okazało się, że strefy erogenne nie znają granic państwowych ani kontynentalnych oraz nie są zależne, czy jest się garniturowcem z londyńskiego City, czy gejem z ubogiej afrykańskiej wioski. Mało tego – okazało się, że faceci i kobiety mają podobną ilość stref erogennych co panie. Badani wymienili łącznie 41 różnych części ciała, których dotykanie nakręca ich w mniejszym lub większym stopniu.

Fetyszyzm stóp oraz trzymanie za kolano to hasła mocno przereklamowane. Te rewiry zostały sklasyfikowane najniżej. W grafice pominięte są genitalia z oczywistego powodu. Badani oceniali wrażliwość swoich stref erogennych w skali 1 – 10.

strefy erogenne

Zbieżność stref erogennych u osób zamieszkujących różne części świata świadczy o tym, że ich umiejscowienie i wrażliwość nie wynika z uwarunkowania kulturalnego. Jest na trwałe zakodowana w naszych mózgach. I jak się okazuje – wcale nie w miejscach, które odpowiedzialne są za odczuwanie dotyku.

Żeby wyjaśnić dogłębnie tę kwestię, naukowcy chcieliby przebadać ochotników w swoich laboratoriach. Miałoby to polegać na podłączeniu odpowiednich sensorów badających reakcję do różnych części ciała. Bodźcem musiałby jednak być już prawdziwy dotyk. Tu badaczom włącza się hamulec, bo uważają, że może to nie być do końca etyczne.

Uważamy wręcz przeciwnie i dla nauki jesteśmy się poświęcić, razem z naszymi modelkami!


Dodał(a): pinky Sobota 09.11.2013