Średnia wielkość penisa + jak mierzyć

Lata badań i tysiące obiektów, aż w końcu ktoś zebrał wszystkie wyniki w jednym miejscu i podał średnią długość penisa u zdrowego faceta. Największa dotychczas praca kumulująca inne publikacje właśnie ujrzała światło dzienne.
wielkosc-penisa.jpg

17 wcześniejszych badań na 15 521 facetach zebrał w jednej publikacji zespół pod kierownictwem psychiatry doktora Davida Veale z South London and Maudsley NHS Foundation Trust. Wyniki opublikowali 2 marca 2015 roku w British Journal of Urology International.

WYNIKI:
- średnia długość penisa w zwisie – 9,16 cm
- średnia długość penisa we wzwodzie – 13,12 cm
- przeciętna grubość penisa w zwisie – 9,31 cm
- przeciętna grubość penisa we wzwodzie – 11,66 cm

Na poniższym nomogramie możesz sprawdzić czy wyróżniasz się wielkością przyrodzenia. I tak np. jeśli Twój przyjaciel mierzy więcej niż 16 cm, znajdujesz się w 5% męskiej populacji. Tak samo, jeśli masz członka o długości poniżej 10cm.

Tabela długości penisów:
długość-penisa.jpg

ROZMIAR BUTA A WIELKOŚĆ PENISA
Zespół doktora Davida nie zauważył żadnych silnych powiązań między wielkością penisa, a rozmiarem buta badanego. Poza zależnością był również współczynnik BMI czy wzrost. Brak również wyraźnego związku długości przyrodzenia z rasą bądź narodowością. Choć doktor Veale zaznacza, że nie było to przedmiotem badań, a większość ochotników była rasy kaukaskiej.

Tabela szerokości penisów:
szerokość-penisa.jpg

JAK MIERZYĆ DŁUGOŚĆ PENISA?
Należy to zrobić od nasady członka, przy kości łonowej (to twarde miejsce bezpośrednio nad penisem) do czubka żołędzi penisa od wierzchniej jego strony (czyli na końcu dziurki). Przyrząd mierniczy należy docisnąć do kości, niwelując warstwę tłuszczu i skóry oraz nie należy doliczać naciągniętego napletka.

JAK MIERZYĆ SZEROKOŚĆ PENISA?
Szerokość penisa mierzy się u jego nasady, czyli przy kości łonowej, tam skąd zaczynasz także pomiar długości.

Okazuje się te, że nieco ponad połowa facetów nie jest zadowolona z rozmiarów swojego penisa. Może to być spowodowane tym, że w produkcjach pornograficznych, aktorzy mają nienaturalnie olbrzymie przyrodzenia. Panie natomiast nie narzekają, na rozmiary członków swoich partnerów i stawiają na grubość oraz technikę operowania penisem.

Wyniki zebrano w jedną pracę nie dla oznaczania się w tabeli w celach porównawczych między samcami, a w dla dobra medycyny. Wykresy mają pomagać lekarzom rozpoznawać nieprawidłowości oraz odchylenia od normy.

My lekarzami nie jesteśmy. Gdzie jest linijka?!


Dodał(a): Paweł Janusz Wtorek 03.03.2015