Słodki smak partnera sprzyja romansom

Jest wiele różnych czynników, które sprawiają, że wydajemy się komuś atrakcyjni. Poza takimi oczywistymi, jak wygląd, zawartość mózgu, czy zapach, nie mniej ważny okazuje się także smak.
prl image.jpg

Decyzja o pójściu z kimś do łóżka jest jak wybór dania w restauracji. Z początku jemy oczami i najczęściej wybieramy najbardziej zachęcające wizualnie danie. Potem do gry wchodzi zapach – jeśli dzięki niemu dostajemy ślinotoku, jesteśmy bardzo skorzy do wzięcia pierwszego kęsa. Na końcu pozostaje oczywiście smak i to ostatecznie on decyduje, czy chcemy kiedyś jeszcze zjeść dane danie, czy może jednorazowa przygoda wystarczy.

Z seksem i romansami jest dokładnie tak samo. Potwierdza to badanie przeprowadzone przez Victorię Milan – stronę randkową dla ludzi w związkach szukających romansu –  w którym spytano 9107 aktywnych użytkowników, o rolę, jaką odgrywa smak w ocenianiu atrakcyjności partnera. Wyszło, że odgrywa bardzo dużą, bo aż 86 proc. mężczyzn i prawie 90 proc. kobiet zgodziło się z takim stwierdzeniem.

Co więcej, aż 73 proc. mężczyzn i 84 proc. kobiet twierdzi, że ich podniecenie zdecydowanie rośnie, gdy odkryją, że ich partner jest smakowity i to właśnie ten czynnik zwiększa prawdopodobieństwo tego, że jednorazowy numerek przerodzi się w dłuższy romans. Ba, smak partnera jest tak ważny, że 68 proc. mężczyzn i 61 proc. kobiet wybrałoby samotny powrót do domu zamiast seksu z kimś, kogo smak ich nie podnieca.

Niezbyt przyjemny smak partnera nie jest natomiast powodem do rozstania, jednak aż 42 proc. mężczyzn i 34 proc. kobiet twierdzi, że zakończyłoby schadzkę z kochankiem ze względu na mało atrakcyjny smak ich ust czy skóry.

Dla was też to ma znaczenie? 


ZOBACZ TEŻ FOTKI BARDZO APETYCZNEJ LASKI

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Victoria Milan Poniedziałek 28.08.2017