Skuteczne narzędzie do walki z pigułkami gwałtu

Trzy nastolatki wymyśliły prostą rzecz, która może uchronić dziewczyny przed gwałtem w wyniku zatrucia drinka. Problem niby od nas odległy, ale po konsultacjach w redakcji, usłyszałem, że każdy z redaktorów słyszał w swoim otoczeniu o przypadku zatrucia napoju podczas imprezy.
smart straw.jpg

fot.: facebook.com/smartstraws

Wszyscy w redakcji jesteśmy zgodni, że za gwałt należy się kara kastracji i wystawienia delikwenta (zajmiemy się problemem od strony męskiego oprawcy)  na widok publiczny. Najlepiej tuż po kastracji. Możemy nawet takie kary wykonywać osobiście. Jeśli ktoś sobie nie radzi w relacjach z kobietami, może udać się do psychologa lub odpowiednich szkoleniowców, którzy pomogą przełamać opór. Może też poczytać nasze poradniki i wcielić w życie parę podpowiedzi.

Trzy amerykańskie nastolatki mają podobne podejście i postanowiły przeciwdziałać temu obrzydliwemu procederowi. Skonstruowały słomki Smart Straw, których zakończenie wkładane do napoju ma czułą na odpowiednie substancje końcówkę. Jeśli drink jest czysty, rurka pozostaje w niezmienionym kolorze, gdy w płynie znajduje sie substancja GHB, flunitrazepam lub ketamina – najpopularniejsze składniki pigułek gwałtu – słomka robi się niebieska.

Victoria Roca, Susana Cappello i Carolina Baigorri z Gulliver Preparatory School w Miami początkowo nie miały powodów do zadowolenia ze swojego wynalazku, bo w pierwszej prezentacji na najlepszy biznesplan nie odniosły sukcesu. Szkoła pisze, że zjadł je stres. Ale miesiąc później wygrały konkurs Miami Herald's Business Plan Challenge High School Track. W międzyczasie opatentowały produkt i dopracowywały z projektantami finalny kształt słomki wielokrotnego użytku. W tej chwili trwają negocjacje z firmami, które miałyby zacząć produkcję Smart Straws.Dziewczyny motywują się niektórymi statystykami dotyczącymi gwałtów w USA, które brzmią przerażająco:
- 1 na 4 dziewczyny zostanie zgwałcona albo będzie ofiarą próby gwałtu,
- 84% ofiar gwałtów zna swoich oprawców,
- 54% gwałtów nie jest zgłaszana,
- 90% gwałtów ma alkohol w tle,
- przez pierwsze 6 tygodni dziewczyny w koledżu są narażone na gwałt najbardziej,
- do napaści seksualnej w USA dochodzi co 2 minuty,
- wiek ofiar napaści seksualnych:
* poniżej 30 roku życia – 80%
* poniżej 18 roku życia – 44%

Jak łatwo zatruć drinka:


Póki słomki od amerykańskich nastolatek nie wejdą do powszechnego użytku, dziewczyny nie powinny spuszczać z oka swoich szklanek na imprezach i zawsze mieć obok zaufaną osobę, która w razie czego odwiezie Was w bezpieczne miejsce. A jeśli przyłapiecie kogoś na takim procederze, piszcie do nas, przyjedziemy wykastrować delikwenta zardzewiałym brzeszczotem.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: facebook.com/smartstraws Piątek 02.06.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)