Seksualna mapa świata – jak wygląda seks na świecie?

W którym kraju ludzie najczęściej zdradzają, gdzie uprawia się najwięcej seksu analnego, która narodowość jest najbardziej zadowolona ze swojego życia seksualnego? Właśnie na te pytania – i nie tylko – dotyczące życia erotycznego na świecie postanowili odpowiedzieć naukowcy.

Seks to uniwersalny język miłości, a ludzie wcale nie muszą „rozmawiać” w tym samym dialekcie, by móc się między sobą dogadać. Niemniej jednak istnieją pewne różnice w zależności od regionów świata w tym, jak seks jest postrzegany i w jaki sposób się go uprawia.

Naukowcy z brytyjskiego portalu medycznego Dr Felix postanowili zbadać te różnice i stworzyć bardzo ciekawą seksualną mapę świata, która może stać się dla wszystkich nieocenionym erotycznym przewodnikiem wakacyjnym. Brytyjczycy analizowali więc przez 3 miesiące teksty naukowe i nienaukowe dotyczące zwyczajów seksualnych od Chile po Chiny i wyniki swoich badań zaprezentowali w formie schludnych infografik, które będziecie mogli zobaczyć w poniższej galerii. Wcześniej jednak przeczytajcie o najważniejszych wnioskach z badań portalu Dr Felix.

1. Miłość analna nazywana jest również grecką. I w tym przypadku ta druga nazwa jest bardzo adekwatna, jako że to właśnie Grecy najczęściej uprawiają ten rodzaj seksu. Aż 55 proc. z nich próbowało go przynajmniej raz w życiu. Tuż za Grekami są Chilijczycy, Włosi i Chorwaci.

2. Skok w bok w małżeństwie to z kolei domena Skandynawów, a zwłaszcza – Duńczyków. Prawie połowa tamtejszych par przynajmniej raz zdradziła swoją drugą połówkę. W Norwegii odsetek ten wynosi 41 proc., na Islandii 39 proc., a w Finlandii – 36 proc.

image007.jpg

3. Hindusi z kolei uprawiają najmniej „szalony” seks. 2/3 z nich nigdy nie uprawiało seksu analnego, nie było w trójkącie, ani nie używało seks-gadżetów. Mimo to mieszkańcy Indii są trzecim najbardziej zadowolonym z seksu krajem świata – aż 61 proc. Hindusów deklaruje pełną satysfakcję z seksu. Wyprzedzają ich tylko Nigeryjczycy i Meksykanie.

4. Hasło „seks-zbawki” jest najczęściej wyszukiwanym w Google hasłem w krajach anglojęzycznych (USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia). To właśnie także mieszkańcy tych krajów mają za sobą najwięcej homoseksualnych doświadczeń. Prym wiodą zaś Australijczycy – aż 22 proc. z nich uprawiało seks z osobą tej samej płci.

5. W krajach anglojęzycznych zaobserwowano również największy wskaźnik otwartości na nowe doznania seksualne.

6. Brytyjczycy, Amerykanie i Australijczycy zużywają także największe ilości lubrykantów na świecie.


ZOBACZ TEŻ:

Często go uprawiacie?

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 1 września 2017Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com, Dr Felix Poniedziałek 02.10.2017