Seksowne głosy

Zastanawiasz się, czy na kobiety bardziej działa głos Michała Żebrowskiego, czy Adama Małysza? Cóż, zagadnienie jest problematyczne
seksowny głos


Na ile przy doborze potencjalnego partnera albo partnerki ważny jest głos drugiej osoby? Okazuje się, że jest to kwestia bardzo istotna! Dowiodły tego badania przeprowadzone przez Jilliana O’Connora na kanadyjskim McMaster University, a opublikowane w prestiżowym magazynie naukowym Evolutionary Psychology. Ich uczestniczki i uczestnicy odsłuchiwali dwie wersje nagrania głosów, które były elektronicznie obniżone i podwyższone. Następnie mieli określić, która wersja jest dla nich bardziej atrakcyjna. Wyniki?

Czarno na białym wyszło, że kobiety zdecydowanie przychylniej patrzą na facetów obdarzonych niskim głosem. W przypadku mężczyzn jest dokładnie odwrotnie – bardziej kręcą nas laseczki mówiące wysokim sopranem, niż niskim kontraltem. Czy w tej sytuacji powinieneś przed randką doprowadzić się do stanu, w którym będziesz mówił głębokim kacowo-nikotynowym głosem? Niestety, każdy kij ma dwa końce. Te same badania wykazały, że im druga osoba ładniejszy głos, tym bardziej podejrzewamy ją o skłonności do zdrady. Po prostu obawiamy, że owa atrakcyjność będzie ujmować nie tylko nas, ale również potencjalnych rywali bądź rywalki.

Dodał(a): Alex DeLarge Czwartek 29.03.2012