Seks z ex jest przyjemniejszy

Seks z byłą jest o wiele przyjemniejszy niż z kimś nowym. Wiele was łączyło i często go uprawialiście, dlatego orgazm jest mocniejszy, nawet jeśli rozstaliście się w nienawiści.
1.jpg

W SKRÓCIE:

Podczas seksu blokowane są niemal wszystkie zmysły, a mózg skupia się na jednej czynności. Znikają wtedy wszelkie uczucia dotyczące byłej partnerki. W trakcie stosunku uwalniane są związki chemiczne wywołujące emocje i poczucie przywiązania do drugiej osoby. Jeśli kiedyś coś was łączyło orgazm będzie przyjemniejszy, niż z kimś obcym.

PEŁNA WERSJA:
Może jeszcze jeden szybki numerek, za stare dobre czasy? To wcale nie jest głupi pomysł, bez względu na to, w jaki sposób rozstałeś się ze swoją byłą, ani w jakich kontaktach aktualnie jesteście. Być może zostaliście przyjaciółmi, macie do siebie neutralny stosunek, albo, co chyba jest najczęstsze, bo z jakichś powodów się rozstaliście, pałacie do siebie nienawiścią. Nawet w tym ostatnim wypadku orgazm podczas stosunku będzie niesamowity. Tak twierdzą naukowcy i chyba mają rację.

Adam Safron stworzył model umysłu i odkrył, że podczas wykonywania rytmicznych, seksualnych ruchów niemal wszystkie nasze zmysły się wyłączają i skupiamy się tylko na jednej, wykonywanej czynności. Łącząc to z tematem stosunku z byłą, wszelkie negatywne emocje jakie do niej czuliśmy przed aktem, przestają mieć znaczenie. Co prawda po seksie prawdopodobnie znienawidzisz samego siebie, niemniej doświadczenie będzie nieziemskie.
2.jpg

Sonda

Seks z ex...

Dodatkowo Christopher Bergland opublikował artykuł w Psychology Today, w którym wytłumaczył wszelkie procesy chemiczne zachodzące w naszych mózgach, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Seks uwalnia związki wymuszające głębokie emocje, poczucie przywiązania do drugiej osoby, a nawet miłość.

Te związki chemiczne są wzmacniane, jeśli przywiązanie już było. Więc jeśli wielokrotnie uprawialiście seks, nawet kilka miesięcy wcześniej, to mózg intensyfikuje przyjemność z orgazmu. Druga osoba jest znajoma, a to oznacza poczucie bezpieczeństwa. Skoro w taki sposób działają nasze umysły, musimy przestać się dziwić, że gdy przesadzimy z alkoholem, często piszemy do swoich ex.Dodał(a): Paweł Zieleń Piątek 07.04.2017