Niezła sztuka

Nigdy nie interesowałeś się szuką? Spokojnie, mamy tak samo. Są jednak na tym świecie rzeźby tak pikantne, że krew momentalnie odpływa z głowy

erotyka

Max Magnus Norman to szwedzki rzeźbiarz, malarz, fotograf i dziennikarz w jednej osobie. Ten 38-latek jest jednym z najbardziej rozchwytywanych skandynawskich artystów, głównie dzięki poruszającym rzeźbom takim, jak np. Blondynka w czerwonej sukience wśród wacków.

Jeden z najsłynniejszych współczesnych artystów, Włoch Paolo Schmidlin, nieźle wkurzył Brytyjczyków. A wszystko z powodu bulwersującej rzeźby, zatytułowanej Porno Queen, a przedstawiającej królową Elżbietę II. Dodajmy, że artysta ma na koncie także rzeźbę o tytule Miss Kitty, przedstawiającą papieża Benedykta XVI w dosyć niekompletnym stroju i podwiązkach.


Za co świat nowoczesnej sztuki kocha argentyńskiego artystę Martina Di Girolamo? Za przepiękne kolorowe rzeźby, przedstawiające m. in. seksowne laseczki w sposób tak realistyczny i pikantny, że na ich widok niejednemu zatrzeszczy rozporek.

W Południowej Korei wiedzą, że sztuka musi być naprawdę pieprzna. Dlatego powstał tam park Jeju Loveland, w którym można obejrzeć ponad 140 rzeźb – każda z nich jest tak niegrzeczna, że ponoć 99 proc. odwiedzających to miejsce, ma później problemy z trzymaniem rąk na kołderce. O jeju!

Lubisz wpływać między nogi dużych blondynek? A więc ruszaj nad jezioro Binnenalster (Hamburg). W jego falach relaksuje się gigantyczna ślicznotka, mierząca niemal 4 m wysokości, ponad 20 m długości i o wadze 2 t, wykonana ze stali i styropianu. Rzeźbę nazwano Die Badende (Kąpiąca się), a jej autorem jest niemiecki artysta Oliver Voss.

Daniel Edwards to artysta, który sam nie wie, czy ma większą korbę na punkcie Angeliny Jolie, czy Brada Pitta. Dlatego wyrzeźbił ich oboje podczas gry wstępnej. Wiekopomne dzieło wykonane jest w skali 1:1 i nosi tytuł Brangelina Forever. Rzeźba zawiera próbkę DNA Jolie i Pitta, którą szalony artysta zebrał z kieliszków wina, z których pili. Inne dokonania p. Edwardsa? Rzeźba przedstawiająca rodzącą Britney Spears.

Oto spełniło się marzenie milionów facetów – można zajrzeć pod spódniczkę samej Marilyn Monroe. Wystarczy pojechać do Chicago, gdzie na ulicy wystawiona jest podniecająca rzeźba autorstwa Sewarda Johnsona. Ma 8 m wysokości i wykonana jest ze stali i aluminium.

Zobacz, co one na to?


Dodał(a): Wong Pythong Poniedziałek 12.09.2011