Seks po marihuanie: czy faktycznie daje więcej frajdy?

Palenie marihuany daje relaks, ale też więcej satysfakcji, bardziej wyraziste doznania i intensywne orgazmy. To wyniki raportów opracowanych w USA, gdzie konopie indyjskie w 11 stanach są całkowicie legalne.

small 77bacfe0a6672ec797900db12432906f.jpg

Dotychczas nie przeprowadzono zbyt wielu badań dotyczących wpływu marihuany na życie seksualne. Jednak raporty opublikowane w USA rzucają nowe światło w tym temacie. Jak wynika z internetowej ankiety opracowanej na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej wśród 216 osób, 74 % z nich uważa, że marihuana czyni seks bardziej satysfakcjonującym.

Ten sam odsetek ankietowanych zgodnie stwierdził, że palenie zioła zwiększa wrażliwość w kontaktach seksualnych. 70 % z przebadanych osób przyznało, że stosowanie marihuany tuż przed stosunkiem seksualnym pomaga im się poczuć bardziej zrelaksowanym. Z kolei 60 % z 216 osób potwierdziło, że orgazm po konopiach indyjskich jest bardziej intensywny.

Tylko 5 % badanych uważało, że ich stosunki seksualne po zastosowaniu konopi indyjskich były mniej satysfakcjonujące niż zazwyczaj.

Wpływ marihuany na doznania kobiet

Kolejny raport dotyczący wpływu marihuany na seksualne doznania opracowano w St. Louis University. W sumie 373 kobiety podczas wizyty u ginekologa wypełniły anonimową ankietę. Jedna trzecia z nich przyznała się, że od czasu do czasu używa konopi indyjskich, żeby zwiększyć doznania seksualne.

Oprócz tego naukowcy odkryli, że osoby stosujące marihuanę tuż przed stosunkiem seksualnym dwukrotnie częściej przyznawały, że ich orgazmy są znacznie bardziej intensywne i wyraziste niż u tych, którzy zioła przed seksem nie palili.

Marihuana zwiększa libido?

Potwierdzeniem tych raportów jest badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Stanforda. Wzięło w nim udział 51 119 kobiet i mężczyzn, którzy używali konopi indyjskich przez ostatnich 14 lat. Wyniki wskazują na to, że stosowanie marihuany nieznacznie zwiększa libido.

Przebadana grupa, która marihuanę stosowała regularnie, miały średnio o jeden stosunek seksualny więcej w miesiącu, niż ci, którzy z konopiami nie mieli styczności.

Opublikowane raporty i wyniki badania wskazują na to, że konopie pozytywnie wpływają na seksualne doznania i zwiększają satysfakcję. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że zostały one przeprowadzone na nie w pełni reprezentatywnych grupach ludzi, a osobach, które akurat były dostępne. Dlatego dokładniejsze ustalenie wpływu marihuany na seks wymaga dalszych, bardziej wnikliwych badań.

Autorem artykułu jest sklep z nasionami marihuany: nasionamarihuany.pl.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Środa 02.09.2020